اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


کسب علم و دانش در اسلام جایگاه ویژه ای دارد

تاریخ انتشار: 1397/6/20
کد خبر: 55971
Print
Rss Services


امام جمعه ینقاق گالیکش:
کسب علم و دانش در اسلام جایگاه ویژه ای دارد
امام جمعه اهل سنت ینقاق گالیکش گفت: کسب علم و دانش در دین اسلام جایگاه و اهمیت ویژه ای دارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان، آخوند عبدالمجید آرمون در نماز جمعه مورخه 97/06/16 ینقاق گالیکش گفت: کسب علم و دانش در ابعاد گوناگون زندگی برای رسیدن به تعالی و کمال بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه، برای آنکه قلب و روح انسان نورانی و به درجه کمال برسد باید همیشه یاد و نام خداوند متعال را با خود بهمراه داشته باشیم، افزود: در دین اسلام به کسب علم و دانش سفارش فراوان شده است و این مهم تضمین کننده سعادت و خوشبختی انسان مومن است.

امام جمعه ینقاق گالیکش با بیان اینکه، اگر امروز قرآن را متوجه شده و به آن عمل کنیم قطعا به سعادت دنیا و آخرت خواهیم رسید، خاطر نشان کرد: انسان هایی که در پی کسب علم و شناخت خدا باشند حتما به کرامات و حسنات والایی دست پیدا خواهند نمود.

آخوند عبدالمجید آرمون با اشاره به اینکه، پیامبر (ص) با علم قرآن دستورات خداوند را به امت اسلامی رسانده است، اظهار نمود: بالاترین سرمایه‏‌ای که خدای متعال به بشر داده است، علم و دانش است، بنابراین همه ما باید قدر این نعمت بزرگ را بدانیم، زیرا علم ملاک برتری و راه رسیدن به کمال و پیشرفت است.

وی با تاکید براینکه، امروز غرب اگر چه از لحاظ علمی پیشرفت داشته باشد کماکان نمی تواند از علم قرآن کریم پیشی بگیرد، افزود: پیشرفت تکنولوژی در غرب هیچگاه نخواهد توانست از فرهنگ قرآن و فرهنگ اسلام و رسول الله سبقت بگیرد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.