اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


برخورداری از هر کمالی ، مستلزم برخورداری از ظرفیت پذیرش آن است که با عبادت محقق می‌گردد

تاریخ انتشار: 1397/6/24
کد خبر: 56048
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت وارده سرای اسالم :
برخورداری از هر کمالی ، مستلزم برخورداری از ظرفیت پذیرش آن است که با عبادت محقق می‌گردد
حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و سلام و درود بر حضرت محمد مصطفی (ص) سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره اینکه خداوند در قرآن کریم می فرماید ؛ خلق نکردم جن و انس را مگر اینکه مرا مورد عبادت و پرستش قرار دهند ، اظهار داشت : خداوند متعال غنی و حمید است و به هیچ چیز از جمله به عبادت بندگانش نیازی ندارد .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان، حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و سلام و درود بر حضرت محمد مصطفی (ص) سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره اینکه خداوند در قرآن کریم می فرماید ؛ خلق نکردم جن و انس را مگر اینکه مرا مورد عبادت و پرستش قرار دهند ، اظهار داشت : خداوند متعال غنی و حمید است و به هیچ چیز از جمله به عبادت بندگانش نیازی ندارد .

وی با اشاره به اهمیت عبادت ، افزود : خداوند انسان را خلق کرد تا او را مورد لطف ، کرم و پاداشش قرار دهد ، اما برخورداری از هر کمالی ، مستلزم برخورداری از ظرفیت اخذ و پذیرش آن است که با عبادت محقق می‌گردد .

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای وارده سرا مرکز عشق و عاطفه در انسان را دل او که از چهار عضو بدن سیراب می شود ، دانست و خاطر نشان کرد : دل منبعی است که از چشم ، گوش ، زبان و مغز تغذیه می شود .

وی ادامه داد : اگر انسان چشم خود را از دیدن نامحرم و گوش خود را از شنیدن غیبت و دورغ و بهتان حفظ نماید و در مورد مرم قضاوت نکند و آن قضاوت را به زبان نیاورد و در صورتی که این چهار عضو که قلب را تغذیه و سیراب می کنند را از گناه و معصیت حفظ نماید ، قلب خود را زلال و پاک نگه می دارد و در واقع عبادت کرده است .

 حجت الاسلام علی پورمحمدی در ادامه خطبه های خود قلب را عبادت گاه خداوند عنوان کرد و گفت : وقتی خداوند حضرت آدم را خلق کرد شیطان نتوانست در قلب حضرت آدم نفوذ کند زیرا قلب عبادت گاه خداوند است .

وی در پایان سخنانش اظهار داشت : وقتی شیطان انسان را وسوسه می کند باید با زبان و قلب خود به خدا پناه ببریم زیرا شیطان گاهی با آراستن طاعت و عبادت انسان را فریب می دهد ، پس انسان به وسیله مخالفت با دستوراتش و بستن راهش و ضدیت با خواهش هایش باید با او مقابله کند .

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.