اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


امام حسین (ع) یک الگو برای همه آزادی خواهان جهان است که با بدعت ها مبارزه کرد

تاریخ انتشار: 1397/6/24
کد خبر: 56049
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت تالش :
امام حسین (ع) یک الگو برای همه آزادی خواهان جهان است که با بدعت ها مبارزه کرد
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : در ایام ماه محرم قرار داریم و شور حسینی در کشور به پا شده است که یاد آور نهضت امام حسین (ع) است .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري شعبه نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت گيلان، حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : در ایام ماه محرم قرار داریم و شور حسینی در کشور به پا شده است که یاد آور نهضت امام حسین (ع) است .

وی با اشاره به دلایل قیام امام حسین (ع) ، اظهار داشت : راهی که امام حسین (ع) طی کردند و نهضتی را که آغاز نمودند برای رهایی از بیعت با یزید و مبارزه با ظلم و ستم و اصلاح امت اسلامی بوده است که نهایتا ، در این مسیر جان خود را از فدا کرده و به شهادت رسیدند .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه تالش امر به معروف و نهی از منکر را عامل دیگر قیام امام حسین (ع) عنوان کرد و خاطر نشان کرد : امر به معروف و نهی از منکر سیره بزرگان دینی و از دستورات دینی و اسلامی است .

وی در خصوص نهضت و شهادت امام حسین (ع) و بیان اینکه یکی دیگر از دلایل قیام امام حسین (ع) شهادت در راه خدا و ارزش های دینی بیان می شود ، افزود : امام حسین (ع) با خون خودش حق را از باطل جدا کرد و در بدترین شرایط زیر بار ظلم نرفت .   

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور با اشاره به ایام پیروزی انقلاب اسلام ، گفت : در آن دوران اتحاد و همدلی مردم یک شوری را در جامعه به وجود آورده بود که اکثریت مردم را در قبال انقلاب و ارزش های آن مسئولیت پذیر کرده بود .

وی افزود : امام حسین (ع) نیز قصد داشت با ایستادن در برابر حکومت ظلم و طاغوت ، جامعه اسلامی را اصلاح کند و در این مسیر قدم مهمی بر داشت و با شهادت در راه خدا به هدفش دست یافت .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه با اشاره به تاریخ اسلام گفت : معاویه بر خلاف پیمانش با امام حسن (ع) یزید را به عنوان جانشین انتخاب کرد و یزید که انسانی بی شرمی بود ، بزرگترین جنایت را در حق خاندان پیامبر (ص) مرتکب شد و امروز مورد لعنت همه مسلمین جهان قرار دارد .

وی با تاکید بر اینکه باید از بدعت ها دوری کرد ، افزود : هر بدعتی وارد دین شود ، دین را فاسد می کند و قیام امام حسین (ع) نقطه اوج قیام هاست که با بدعت ها مبارزه کرد و یک الگو برای آزادی خواهان جهان است که نقطه روشن تاریخ اسلام می باشد .

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.