اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


امام حسين (ع) به بشریت درس آزادي و عزت آموخت

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56063
Print
Rss Services


امام جمعه قازان قایه:
امام حسين (ع) به بشریت درس آزادي و عزت آموخت
امام جمعه اهل سنت قازان قایه گفت: امام حسین (ع) در حماسه کربلا درس آزادی، عزت، کرامت و آزادگی را به ما نشان داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان، آخوند ناصر قزل با بیان اینکه شرط اول آزادی و آزادگی این است که انسان در مقابل حکومت، قدرت و ثروت، ابتدا خدا را باور کند، گفت: بالاترین هدف این امام از این حماسه بزرگ، نشان دادن چهره واقعی اسلام و مقابله با حکومت ظالم بود.

وی گفت: امام حسین(ع) واقف بودند که شهید می شوند و هدف ایشان مبارزه با حکومت ظلم و‌ جور بود و دیگر اینکه به مردم نشان دهند راه زندگی و عزت چیست.

امام جمعه اهل سنت قازان قایه با بیان اینکه عاشورا یک مکتب است و امام حسین(ع) نقشه راه را به بشریت نشان دادند، افزود: امام حسین (ع) این درس را به بشر داد که نباید در برابر ظلم تسلیم شد و بلکه باید ایستادگی کرد، حتی اگر در این راه شهید شد.

آخوند ناصر قزل با بیان اینکه، احیاء اسلام را می توان در واقع کربلا مشاهد کرد، تصریح کرد: ماه محرم برای اهل سنت بسیار گرامی است و مردم در این ماه به عبادتهای خاصی مشغول می شوند و روز تاسوعا وعاشورا را روزه می گیرند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.