اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


از اخلاق اسلامي اين است كه مسلمانان در شرايط سخت اقتصادي دستگير يكديگر باشند و به داد هم برسند

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56065
Print
Rss Services


خطيب نمازجمعه اهل سنت خواف:
از اخلاق اسلامي اين است كه مسلمانان در شرايط سخت اقتصادي دستگير يكديگر باشند و به داد هم برسند
مولوی جلیل ‌احمد موحدی گفت: مسلمانان مي بايست در اين شرايط اقتصادي به ياد خدا باشند و از اعمالي همچون گرانفروشي و احتكار بپرهيزند تا خداوند رحمت خود را بر آنها نازل فرمايد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي جليل احمد موحدي خطيب نمازجمعه اهل سنت اين هفته خواف با اشاره به اينكه بندگان خداي متعال سه گروه‌اند، اظهار داشت: اولين گروه، گروهی هستند که خداوند را به علت ترس از او پرستش می‌کنند و گروه دوم، گروهی هستند که خدا را به علت درخواست ثواب و پاداش از او می‌پرستند و گروه سوم گروهی هستند که خدا را به علت محبت و دوستی با او پرستش می‌کنند و این عبادت بهترین نوع عبادت است.

وي افزود: علما و انديشمندان، ویژگی‌های مسلمان موحد را در سه چیز خلاصه کرده‌اند، اول: احترام و عمل به قانون و شریعت، دوم: تفکر و اندیشه و سوم: اخلاق.                     

مولوی موحدی در زمینه احترام و عمل به قانون خاطرنشان کرد: احترام به قانون که همان وحی الهی است به این معناست که انسان مسلمان بایستی به هر چه اسلام می‌گوید عمل کند، اگرچه آن خلاف میلش باشد.

خطيب جمعه اهل سنت خواف در زمینه اهميت تفکر و اندیشه در اسلام، اظهار داشت: احادیث و آیات متعددی در مورد تفکر وجود دارد. کسی که دارای تفکر است حق را از باطل تشخیص می‌دهد. علما می‌فرمایند، آن قدر قرآن و احادیث بر صحابه پیامبر(ص) تاثیرگذار بود که وقتی یک غير مسلمان غربی، تمدن اسلام را مطالعه می‌کند به علت اوج تمدن اسلامی تصور می‌کند که تمدن اسلام افسانه بوده است نه واقعیت.

مولوی موحدی در پایان سخنان خویش گفت: یکی از اخلاقیات اسلامی ما در این وضعیت اقتصادی این است که از این شرایط پیش‌آمده سوءاستفاده نکنیم و بر یکدیگر رحم کنیم. از احتکار بپرهيزيم که حرام قطعی است. خودمان بر خود رحم کنیم و به عنوان یک مسلمان اخلاق اسلامی داشته باشیم.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.