اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


امام حسین (ع) نزد اهل تسنن جایگاه والایی دارد/ در ایام محرم اهل سنت هیچ مراسم شادی برگزار نمی کنند

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56066
Print
Rss Services


امام جمعه موقت روانسر:
امام حسین (ع) نزد اهل تسنن جایگاه والایی دارد/ در ایام محرم اهل سنت هیچ مراسم شادی برگزار نمی کنند
ماموستا یحیی شهبازی گفت:جایگاه محرم و قیام امام حسین (ع) نزد اهل تسنن بسیار قابل احترام است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، ماموستا یحیی شهبازی، امام جمعه موقت روانسر در گفت و گو با خبرنگار این دفتر ضمن تسلیت بمناسبت فرارسیدن ایام محرم عنوان داشت: جایگاه محرم و قیام امام حسین (ع) نزد اهل تسنن بسیار قابل احترام است.
ماموستا شهبازی با بیان اینکه مردم طی ایام محرم و در روز تاسوعا و عاشورا به جهت احترام به امام حسین (ع) و شهادت مظلومانه ی آن حضرت روزه هستند افزود: به فرموده ی پیامبر اکرم (ص)، امام حسن و امام حسین سیدان اهل جنت می باشد و چه وصفی والا تر از اینکه اینگونه حضر ختمی مرتبت در شأن کسی سخن بگوید.
وی در خصوص اعتقادات اهل سنت در ماه محرم گفت: اهل تسنن طی ایام محرم به احترام ماه محرم و امام حسین (ع) هیچ گونه مراسم شادی برگزار نمی کنند، و این نشان از اعتقادات مردم به فلسفه ی محرم می باشد.
ماموستا شهبازی در پایان به جایگاه امام حسین نزد پیامبر اشاره کرد و تصریح داشت: امام حسین (ع) و تمامی صحابه نزد اهل سنت جایگاه والایی دارند و همواره بر این اصول پایبندند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.