اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


اعتقاد به عاشورای حسینی مذهب خاصی نمی‌شناسد

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56070
Print
Rss Services


امام جمعه مسجد شهرک بهاران سنندج:
اعتقاد به عاشورای حسینی مذهب خاصی نمی‌شناسد
امام جمعه مسجد شهرک بهاران سنندج با بیان اینکه اعتقاد به عاشورای حسینی و کربلا کرد و فارس و شیعه و سنی نمی‌شناسد، خاطرنشان کرد: آنچه بر امام حسین(ع) و یارانش گذشت یکی از تلخ‌ترین وقایع در طول تاریخ اسلام است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا خلیل آدابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران سنندج، با اشاره به ورود به ماه محرم و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای کربلا اظهار داشت: قرآن و اهل بیت دو گوهر گرانبهایی هستند که پیامبر مکرم اسلام در بین امت به یادگار گذاشتند.

وی با بیان اینکه پیامبر همواره بر تلاوت قرآن به مسلمانان تاکید می‌فرمودند، افزود: محبت به اهل بیت و احترام به آنها از دیگر دستوراتی بود که پیامبر مکرم اسلام قبل از وفاتشان بارها و بارها اصحاب و مسلمانان را به آن دستور می‌دادند.

امام جمعه مسجد شهرک بهاران سنندج اضافه کرد: با وجود تمام تاکیدات پیامبر مکرم اسلام در کمتر از 50 دهه بعد از وفات پیامبر به دستور یزدیان زمان سر از گردن مبارک فرزند پیامبر کنده شد و اهل بیت و 72 تن از یاران با وفای ایشان تنها به جرم دفاع از ارزش‌های اسلام و نجات دین با لبان تشنه به شهادت رسیدند.

ماموستا آدابی با بیان اینکه اعتقاد به عاشورای حسینی و کربلا کرد و فارس و شیعه و سنی نمی‌شناسد، خاطرنشان کرد: آنچه بر امام حسین(ع) و یارانش گذشت یکی از تلخ‌ترین وقایع در طول تاریخ اسلام است.

وی با اشاره به اینکه کربلای حسینی برای تمام مسلمانان قابل احترام بوده و هر کس به نوعی در ماه محرم به عزاداری این امام همام می‌نشینید، گفت: سینه‌زنی و برگزاری مراسمات سوگواری برای فرزند پیامبر و اهل بیتشان  از کارهایی است که مسلمانان در این ایام برای نشان دادن میزان حزن و اندوه خود نسبت به آنچه یزید بر اهل بیت پیامبر روا داشتند انجام می‌دهند.

 ماموستا آدابی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به هجرت پیامبر اشاره کرد وافزود: شبی که کفار تصمیم گرفتند که پیامبر را به شهادت برسانند توسط حضرت جبرئیل به ایشان الهام شد و تصمیم گرفتند که از مکه درتاریکی شب خارج شوند.

امام جمعه مسجد شهرک بهاران سنندج به مهاجرت حضرت پیامبر و اصحاب از مکه به مدینه اشاره کرد و گفت: حضرت امام علی(ع) با گذشت از جان خود در رختخواب پیامبر خوابید و با این کار مانع از مطلع شدن کفار از نبود پیامبر شد.

ماموستا آدابی تصریح کرد: پیامبر به همراه حضرت ابوبکر صدیق مسیر مکه تا مدینه را در حالی که کفار تعقیبشان می‌کردند طی کرد و در این فرآینده به دلیل معجزات مختلفی که به برکت حضور پیامبر در هر نقطه‌ای اتفاق می‌افتاد تعداد زیادی از مردم به دین اسلام گرویدند.

وی در بخش دیگر از خطبه‌های نماز جمعه این هفته از تقوی به عنوان بزرگترین سرمایه هر انسان مسلمانی نام برد و خاطرنشان کرد: مسلمانان باید تقوا داشته باشند و در کنار عمل به دستورات دینی در مسیر حق و حقیقت گام بردارند.

وی تصریح کرد: دعوت سایرین به کارهای خوب و دوری از منکرات از دیگر رسالت‌های هر انسان مسلمان و آزاده است.

امام جمعه مسجد شهرک بهاران سنندج در پایان اضافه کرد: تقوا انسان را از گمراهی نجات و مسیر سعادت دنیا و آخرت را برای انسان هموار می‌سازد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.