اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


نجات دین اسلام از انحرافات فلسفه اصلی قیام عاشورا بود

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56071
Print
Rss Services


امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج:
نجات دین اسلام از انحرافات فلسفه اصلی قیام عاشورا بود
امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج گفت: نجات دین اسلام از انحرافات فلسفه اصلی قیام عاشورای امام حسین(ع) بود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا سید مهدی برزنجی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران سنندج به ماه محرم و اتفاقات تلخی که بعد از وفات پیامبر در این ماه افتاده اشاره کرد و اظهار داشت: ماه محرم، اول ماه عربی است که اعراب زکات را در این ماه پرداخت می‌کنند.

وی تصریح کرد: مردم در عربستان و حجاز مال و دارایی خود را با دادن زکات در این ماه پاک می‌کنند و خداوند تبارک و تعالی از این ماه به عنوان ماه محترم نام می‌برد.

امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج با بیان اینکه توبه حضرت آدم در این ماه پذیرفته شده است، اظهار کرد: در همین ماه خداوند حضرت نوح را از شرّ مردمش نجات و حضرت محمد(ص) و قریش را از دست معاندان نجات داد.

وی خاطرنشان کرد: قیام عاشورای حسینی نیز در ماه محرم اتفاق افتاد که یکی از تلخ‌ترین و دردآورترین وقایع در طول تاریخ اسلام است.

وی امر به معروف و نهی از منکر کردن و احیای ارزش‌های فراموش شده را از مهم‌ترین اهداف قیام عاشورا عنوان کرد و گفت: جلوگیری از انحرافاتی که در دین پیامبر ورود پیدا کرده بود مهم‌ترین و اصلی‌ترین فلسفه قیام امام حسین(ع) بود.

به گفته امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج، امام حسین(ع) در شرایطی که احساس کرد که دین اسلام در خطر است نشستن را جایز ندانست و برای مقابله با استکبار و ظالمان زمان به میدانی پا گذاشت که مطمن بود بازگشتی نخواهد داشت.

ماموستا برزنجی بر توبه از گناهان تاکید کرد و افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید ای مسلمانان توبه کنید امید است که گناهانتان بخشیده و داخل بهشت شوید و پیامبر مکرم اسلام می‌فرماید «خداوند توبه کنندگان را دوست دارد» .

وی تصریح کرد: هر کسی فرزندش را به تحصیل علوم دینی ترغیب و به حرکت بر اساس دستورات دین تاکید کند مورد رحمت الهی قرار خواهد گرفت.

ماموستا برزنجی از دین اسلام به عنوان دین رحمت و مهربانی نام برد و گفت: خداوند دین اسلام و پیامبر آن را ختم ادیان و پیامبران قرار داد و تا آخر قیامت شریعت اسلام همیشه پابرجا خواهد ماند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.