اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


آمریکا قدرت حذف ایران از اقتصاد جهان را ندارد

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56072
Print
Rss Services


امام جمعه موقت کامیاران:
آمریکا قدرت حذف ایران از اقتصاد جهان را ندارد
امام جمعه موقت کامیاران با اشاره به هجمه‌های اقتصادی آمریکا، گفت: بر اساس برخی تحلیل‌های اقتصاددانان اروپایی آمریکا نمی‌تواند ایران را که چهارمین ذخایر نفتی و ششمین تولید کننده نفت و نخستین ذخایر گازی جهان را دارد از اقتصاد جهان حذف کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا ملا علی فروتنی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران، اظهار داشت: قبل از ظهور دین اسلام واقعه پیروزی حضرت موسی (ع) بر فرعون در ماه محرم اتفاق افتاد و بعد از اسلام نیز واقعه کربلا و شهادت حضرت امام حسین(ع) اتفاق افتاده است.

وی به ارادت اهل سنت به اهل بیت پیامبر اشاره کرد و با بیان اینکه حضرت امام شافعی (رض) می‌فرمایند «آل پیامبر(ص) شفیع مسلمانان در روز قیامت هستند»، گفت: پیامبر (ص) به حضرت علی(ع) فرموند «آنهایکه محب تو هستند، اهل ایمان هستند وکسانیکه محب اهل بیت نیستند اهل نفاق خواهند بود».

وی خاطرنشان کرد: در زمان یزید ظلم، شرابخواری و منکرات به حد بالایی رسیده بود و در چنین شرایطی حضرت امام حسین(ع) فرمودند ما حاکم ظالم را نمی‌خواهیم و علیه او قیام و در مسیر دفاع از دین و ارزش‌های آن به شهادت رسیدند.

ماموستا فروتنی با اشاره به فرازی از بیانات حضرت امام حسین(ع) گفت: این امام همام درباره قیام عاشورایی خود فرمودند: «من آمده ام که دین جدم رسول الله (ص) را احیاء کنم و به دنبال پست و مقام دنیا نیستم».

وی احیای امر به معروف و نهی از منکر را از مهم‌ترین اهداف این قیام دانست و خاطرنشان کرد: همه ما باید سعی کنیم که معروفات را در جامعه پیاده و از منکرات هم جلوگیری کنیم.

وی اتحاد و محبت در جامعه اسلامی را مهم‌ترین اصل در تسلط بر دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: در هر جامعه‌ای که افراد آن با هم اتحاد و نسبت به هم مهربانی و محبت داشته باشند آن جامعه رشد پیدا می‌کند.

به گفته وی، وجود تفرقه و بی‌توجهی افراد به همدیگر در جوامع به مرور زمان ریشه‌های محکم آنها را سست و از هم متلاشی خواهند شد.

وی به مشکلات اقتصادی امروز در جامعه گریزی زد و گفت: در چنین شرایطی افراد جامعه باید نسبت به هم مهربان باشند و با حمایت از یکدیگر از سد مشکلات عبور کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی‌ها در شرایط اقتصادی امروز نه تنها به دیگران کمک نمی‌کنند بلکه عرصه را بر مردم تنگ‌تر کرده‌اند، افزود: کسانی که اقدام به احتکار کالاهای اساسی مردم می‌کنند تا در فرصت مناسب با قیمت گران‌تر به فروش برسانند در حقیقت بزرگترین منکرات را انجام می‌دهند.

به گفته وی، منکرین واقعی امروز کسانی هستند که گرانفروشی و احتکار می کنند با این رویه به یزید زمان کمک و برادران دینی خود را زیر فشار قرار می‌دهند.

وی با اشاره به هجمه‌های اقتصادی آمریکا و برخی تحلیل‌هایی که در این خصوص از سوی اقتصاددانان اروپایی انجام گرفته است، گفت: بر اساس همین تحلیل‌ها آمریکا نمی‌تواند ایران را که چهارمین ذخایر نفتی و ششمین تولید کننده نفت و نخستین ذخایر گازی جهان را دارد از اقتصاد جهان حذف کند.

وی ضمن قدردانی از اقدامات و تلاش‌های قوه قضائیه در برخورد با متخلفین و کسانی که اقدام به احتکار کالا می‌کنند، گفت: برخورد مسوولان امر با محتکران وگرانفروشان و کسانی که در بازار ارز اخلال ایجاد می‌کنند به صورت علنی موجب دلگرمی مردم می‌شود.

وی از آمریکا و اسرائیل به عنوان طاغوت زمان نام برد و اظهار کرد: تلاش‌های گسترده آنها برای ضربه زدن به دین بر هیچ کس پوشیده نبوده در چنین شرایطی همه مسلمانان باید متحد برای مقابله با آنان تلاش کنند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.