اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


ملت ایران با عزت از تحریم‌ها آمریکا گذر می‌کنند/ آمریکا به فرموده مقام معظم رهبری مهارشدنی است

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56075
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه:
ملت ایران با عزت از تحریم‌ها آمریکا گذر می‌کنند/ آمریکا به فرموده مقام معظم رهبری مهارشدنی است
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه با بیان اینکه ملت ایران با عزت از تحریم‌ها آمریکا گذر خواهند کرد گفت: تحریم‌های امریکا هیچ اثری بر مردم ما نگذاشته و نخواهد گذاشت و این یعنی که کم‌کم آمریکا درحال نابودی است و به شکست نزدیک می شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا نوری خطیب نماز جمعه این هفته در مسجد جامع اهل سنت قروه با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم الحرام اظهار کرد: در این ماه دو واقعه بسیار مهم و تلخ برای امت اسلام به وقوع پیوسته است.

وی در ادامه به حادثه کربلا و شهادت حضرت امام حسین(ع) اشاره و از آن به عنوان واقعه ای دردناک نام برد و گفت: این واقعه تلخ دل هرانسانی را آزار می دهد، و انسان‌ها را شرمگین می‌سازد که چگونه توانسته‌اند در حق اولاد پیامبر (ص) چنین جسارت بزرگی انجام دهند.

به گفته امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه، در طول 23 سال تبلیغ اسلام توسط پیامبر اکرم(ص) افرادی تربیت شدند که الگوی واقعی برای امت اسلامی بودند ولی در زمان حکومت‌داری اسلام توسط یزید بدعتهایی به وجود آمد که با اسلام منافات داشتند.

ماموستا نوری اضافه کرد: قبول این وقایع بر امام حسین (ع) گران آمد و ایشان اجازه بیعت با یزید را به خود ندادند و بر علیه اقدامات پلید وی قیام کردند و در راه احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیدند.

 خطیب جمعه اهل سنت شهرستان قروه ضمن اشاره به قرار گرفتن در هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: در سوره مبارکه آل عمران آیه 104 خداوند متعال خطاب به حضرت رسول می‌فرماید اگر در میان شما جماعتی وجود داشته باشند و حاضر باشند که مردمان را به انجام امور خیر دعوت نمایند و آنان را امر به معروف و نهی از منکر کنند آن افراد در زمره نجات یافتگان روز آخرت قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: در هر جامعه ای امر به معروف و نهی از منکر صورت نگیرد آن جامعه رو به تباهی و نابود خواهد رفت از این رو همه ما امر به معروف و نهی از منکر را باید در رأس امور خود قرار دهیم چرا که قرآن به دلیل انجام دادن این امر ما را بهترین امت‌ها می‌نامد.

ماموستا نوری خاطر نشان کرد: تحریم‌های امریکا هیچ اثری بر مردم ما نگذاشته و نخواهد گذاشت و این یعنی که کم‌کم آمریکا درحال نابودی است و به شکست نزدیک می شود.

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه در ادامه به دیدار اخیر پوتین با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در جریان این دیدار رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی ایران بیان نمودند که آمریکا قابل مهار و مهار شدنی است، که بیان این چنین جمله ای نهایت اقتدار و قدرت ایران را می‌رساند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.