اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


گریه بر سالار شهیدان سنت رسول اکرم«ص» است

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56076
Print
Rss Services


رئیس مجموعه بین المللی منهاج القرآن پاکستان:
گریه بر سالار شهیدان سنت رسول اکرم«ص» است
طاهر القادری گفت: مبادا اهل سنت گریه بر امام حسین«ع» را ترک کنند زیرا با این کار من تصور می کنم شما دیگر اهل سنت نیستید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، بسیاری از علمای اهل سنت در پاکستان ایام محرم الحرام را فرصتی مناسب برای تقویت اتحاد امت اسلامی می‌دانند و با برگزاری مراسم عزاداری برای سالار شهیدان تلاش می‌کنند پیروان خود را با آرمان‌های آن امام همام آشنا کنند.

«طاهر القادری» رئیس حزب عوامی تحریک پاکستان در این خصوص تصریح کرد: به من خبر رسیده است برخی از اهل سنت به دنبال آیات قرآن می‌گردند تا گریه بر حسین ابن علی «علیهما السلام» را اثبات کنند من امروز اعلام می‌کنم که در تمام منابع معتبر ما گریه بر امام حسین«ع» جزئی از سنت نبوی ذکر شده است.

وی گفت: مبادا اهل سنت گریه بر امام حسین«ع» را ترک کنند زیرا با این کار من تصور می کنم شما دیگر اهل سنت نیستید.

رئیس مجموعه بین المللی منهاج القرآن افزود: روایات بسیاری وجود دارد که پیامبرگرامی اسلام«ص» در ایام حیات خود بر امام حسین«ع» اشک ریختند و برهمه مسلمانان واجب است که ازسنت ایشان تبعیت کنند.

گفتنی است در ایام محرم بسیاری از اهل سنت پاکستان نیز همپای شیعیان به اقامه عزای سالار شهیدان می پردازند و برای آن امام همام مراسم عزاداری برپا می‌کنند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.