اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


پیروی از مکتب امام حسین(ع) موجب سعادت انسان می‌شود/ برنامه‌ریزی دقیق برای رفع مشکلات جامعه اولویت مسئولان باشد

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56078
Print
Rss Services


رئیس دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان:
پیروی از مکتب امام حسین(ع) موجب سعادت انسان می‌شود/ برنامه‌ریزی دقیق برای رفع مشکلات جامعه اولویت مسئولان باشد
رئیس دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان گفت: پیروی از مکتب امام حسین(ع) به عنوان چراغ راه دنیا و سعادت آخرت انسان را از گمراهی نجات می‌دهد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، حجت‌السلام منتظری در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره که با هدف معرفی امام جمعه جدید این شهر انجام گرفت ضمن گرامیداشت ماه محرم و تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) و 72 تن از اهل بیت و یاران آن حضرت اظهار داشت: شهادت ابا عبدالله الحسین به دلیل عظمت و بزرگی این قیام با گذشت 1400 سال همچنان شور خاصی دارد.

وی خاطرنشان کرد: ارادت به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت ذکر علاقه و فضائل و مصیبت‌های که بر اهل بیت وارد شده برای تمام مسلمان جهان اعم از شیعه و سنی قابل توجه بوده و گذشت زمان این ارادت را هیچ وقت نکاسته است.

رئیس دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان با بیان اینکه برخی‌ها برای خاموش کردن این عظمت و شور دست به برخی شیطنت‌ها و تبلیغات سو می‌زنند، ولی هیچ وقت نمی‌توانند به اهدافشان برسند، تصریح کرد: واقعه تلخ عاشورای حسینی و آنچه در کربلا بر سر اهل بیت پیامبر و یارانش آمده انقدر بزرگ و عظیم است که تاریخ و گذر زمان نمی‌تواند به فراموشی بسپارد.

حجت‌السلام منتظری با بیان اینکه اگر کربلا اتفاق نمی‌افتاد مسیر اسلام عوض می‌شد و نامی از اسلام عزیز باقی نمی‌ماند، خاطرنشان کرد: زنده نگهداشتن این حماسه بزرگ رسالت تک‌تک مسلمانان است و هر نوع کم کاری در این راستا نوعی تبعیت از منکرات است.

وی تصریح کرد: بر همه ما واجب است برای زنده نگهداشتن اسلام ناب محمدی با بیان فضائل اهل بیت مخصوصا اباعبد الله الحسین در مسیر حق قرار گرفته و بر باطل قیام کنیم.

رئیس دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان افزود: اشک‌هایی که برای مصیبت‌های وارد شده بر امام حسین(ع) و اهل بیت و یارانش ریخته می‌شود نشان از ضعف انسان نبوده و به آدمی معرفت می‌بخشد.

حجت‌السلام منتظری قیام امام حسین(ع) را الگوی کاملی برای مقابله با ظلم دانست و خاطرنشان کرد: تفکر و تعقل در مورد قیام عاشورایی امام حسین(ع) موجب می‌شود انسان در مقابل جریان‌های باطل و کفر محکم بایستد.

وی افزود: پیروی از مکتب امام حسین(ع) به عنوان چراغ راه دنیا و سعادت آخرت، انسان را از گمراهی نجات می‌دهد.

رئیس دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان در ادامه از پست‌ها به عنوان امانت الهی نام برد و گفت: برای حفظ این امانت باید سعی کنیم بهترین بهره را از این فرصت برای خدمت به مردم ببریم.

وی حل مشکلات مردم و تلاش در راستای خدمات‌رسانی شایسته به آنان را مهم‌ترین رسالت مسوولان در نظام مقدس اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مسوولان باید با احصای مشکلات و برنامه‌ریزی های دقیق در راستای رفع این مشکلات گام بردارند تا شاهد پویایی هرچه بیشتر جامعه باشیم.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.