اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


هم‌سویی ملت و حاکمیت، خط بطلان بر شیطنت‌ها و توطئه‌های دشمنان خواهد ‌کشید

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56080
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار:
هم‌سویی ملت و حاکمیت، خط بطلان بر شیطنت‌ها و توطئه‌های دشمنان خواهد ‌کشید
امام جمعه اهل سنت بیجار به مشکلات اقتصادی امروز در کشور اشاره کرد و گفت: همسوی ملت ولایت‌مدار و بصیر ایران اسلامی در وضعیت کنونی با حاکمیت خط بطلانی بر شیطنت‌های دشمنان خواهد کشید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های نماز جمعه بیجار به مشکلات موجود و حساسیت‌های جامعه اشاره و اظهار کرد: با توجه به مشکلات پیش روی ما در بحث تحریم‌ها و هجمه‌های دشمن در رسانه‌ها و تشویش افکار عمومی و سوءاستفاده از خلاءها توسط دشمنان نظام مقدس انقلاب اسلامی حفظ وحدت از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی تعامل و همکاری مردم با دولت و دستگاه‌های حاکمیتی را در چنین شرایطی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: امروز دشمن با تلقین و فرافکنی در پی ایجاد شکاف و فاصله در بین مردم و حاکمیت اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: قطعا در وضعیت کنونی همسوی ملت ولایت‌مدار و بصیر ایران اسلامی با حاکمیت خط بطلانی بر شیطنت‌های دشمنان خواهد کشید.

وی اذعان کرد: مردم متدین و ملت شریف و انقلابی با صبر و شکیبایی و همسویی با مسوولین  انقلابی می‌تو‌انند از این گردنه‌های سخت به سلامت و باعزت عبور کنند.

وی تعامل ملت با حاکمیت اسلامی را لازمه گذر از مشکلات دانست و افزود: همانطور که در جریان دفاع مقدس ثابت کردیم، در تحریم‌ها نیز سربلند و باعزت و پیروز خواهیم بود همچنین در جنگ اقتصادی امروز نیز با اتحاد و همبستگی و تبعیت از رهبری می‌توانیم بر دشمنان پیروز شویم.

وی در فراز دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به موضوع هجرت پیامبر اکرم (ص) و جریان سال 61 هجری و مقتل امام حسین علیه‌السلام اشاره کرد و گفت: هجرت پیامبر اکرم(ص) یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در این هجرت نکات بسیار مهمی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل حکومت اسلامی بر پایه عدالت و مردم‌محوری، ایجاد الفت و برادری در بین طایفه‌های بزرگ اوس و خزرج، ایجاد الفت و برادری در بین مهاجرین و انصار، ساخت مسجد قبا اولین مسجد اسلام، ایجاد تفاهم و عهدنامه بین مسلمانان، یهود و نصاری مدینه و آماده‌شدن برای رویارویی و دفاع از مسلمانان، اسلام و ارزش‌های اسلامی از مهم‌ترین اقدامات پیامبر(ص) در زمان استقرار در مدینه بود.

ماموستا محمدی به وقایع سال 61 هجری و جریان خروج امام حسین(ع) بعد از انجام حج و خروج به عراق اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در جریان سال 61 هجری وقایع دردناکی وجود دارد که بیان آن هم دردآور و قلب هر مومنی را جریحه‌دار می‌کند.

وی گفت: به شهادت رسیدن امام حسین و اهل بیت مکرمشان و یاران باوفایشان در مقتل کربلا، ظلم و جور و ناسزا به اهل بیت نبی مکرم و جعل روایات بر دشمنی اهل بیت توسط امویان و یزیدیان از نکته‌های منفی و سیاه جریان کربلا است.

ماموستا محمدی در ادامه به صداقت و محبت اهل سنت نسبت به اهل بیت نبی مکرم اسلام اشاره و با بیان اینکه محبت اهل بیت مکرم در قرآن کریم و احادیث بیان شده است، گفت: اهل سنت مانند سایر فرق و مذاهب دوستدار اهل بیت مکرم اسلام بوده تا جایکه بزرگان وائمه اهل سنت همگی بر فضل، سیادت، قیادت و محبت اهل بیت نبی مکرم اسلام معتقد بوده‌اند.

امام جمعه اهل سنت بیجار به دیدگاه امام شافعی در مورد اهل بیت پیامبر (ص) گریزی زد و گفت: ‌امام قریشی اهل سنت، امام شافعی (رحمه الله) در جریان کربلا و مقتل امام حسین(ع) می‌فرمایند «هنگامی که جریان مقتل کربلا و شهادت امام حسین و اهل بیت و شهادت یاران باوفایشان و ظلم‌ها و ستم‌هایی که بر ایشان روا شده را در ذهنم مرور می‌کنم خواب از چشمانم دور می‌شود و غم و اندوه فراوانی قلبم را تسخیر می‌کند».

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.