اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


رفع مشکلات مردم اولویت مسئولین باشد

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56082
Print
Rss Services


امام جمعه موقت سقز:
رفع مشکلات مردم اولویت مسئولین باشد
امام جمعه موقت سقز با بیان اینکه رفع مشکلات مردم اولویت مسئولین باشد، گفت: مسئوولان باید با محتکران وگرانفروشان کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در جامعه برخورد قاطع و قانونی داشته باشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان، ماموستا ملا محمود ابن الخیاط  در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سقز بر تقوای الهی و تهذیب نفس به عنوان دو اصل مهم و ضروری اشاره کرد و اظهار داشت: تقوای الهی انسان را در دنیا و آخرت سعادت مند می سازد.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی در جامعه و فشارهایی که از این ناحیه به مردم وارد می شود گفت: مسئولان باید با محتکران وگرانفروشان  کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در جامعه برخورد  قاطع و قانونی داشته باشند.

وی تامین مایحتاج زندگی  مردم را  ضروری دانست و گفت: پیامبر (ص) دراین رابطه می فرماید کسی که معاش نداشته باشد معاد ندارد چون فقر به کفر نزدیک است و اگر انسان نتواند مایحتاج زندگی خود را تهیه کند احتمال اینکه به خاطر فشار به سمت کفر کشیده شود وجود دارد.

امام جمعه موقت سقز با تاکید براینکه کسانیکه در حوزه داد وستد کالا فعالیت می کنند باید وضعیت اقتصادی مردم را مد نظرداشته باشند، اظهار کرد: ما باید به خود رحم کنیم چون دلیل اغلب گرانفروشی موجود خود ما هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) در این باره فرموده است کسانیکه گرانفروشی می کنند خدا آنها را نفرین می کند دستور خدا ورسول  خدا این است که همه درجامعه با عدالت رفتار کنند.

خطیب موقت سقز با بیان اینکه مسوولین در شرایط کنونی باید در فکر مردم باشند گفت:  فساد اقتصادی  وجود دارد و امنیت  اقتصادی مهم ترین نیاز امروز در جامعه ما برای مقابله با مشکلات است.

وی تصریح کرد: نبود امنیت اقتصادی برای امنیت سیاسی شهر خطرناک است چرا که این مشکلات موجب اعتراض جامعه شده و در نتیجه امنیت وآسایش که  وجود دارد به خطر می افتد.

امام جمعه موقت سقز در ادامه افزود: دشمن به هر طریق ممکن بر مردم ما ظلم می‌کند لذا بر همه ما واجب است ضمن حفظ اخوت و برادری در برابر توطئه‌های دشمنان بایستیم تا  وضعیت به روال عادی خود برگردد.

ماموستا ابن‌الخیاط با بیان اینکه در شرایط اقتصادی امروز احتکار کالا بیشترین ضربه را به ما وارد می کند گفت: مردم به اجناس و کالاهای اساسی احتیاج دارند کسانی که خود را مسلمان می دانند و در چنین شرایطی اقدام به احتکار می‌کنند باید به خود بیایند چون در روز قیامت باید جوابگوی اعمال خود باشند.

امام جمعه موقت سقز افزود: بر همه واجب است که در برابر دسیسه‌های دشمنان متحد باشیم تا آنان را از کرده‌های ناجوانمردانه خود علیه ملت ایران پشیمان کنیم.

وی در ادامه خطبه‌ها به فلسفه امر به معروف و نهی از منکر از نگاه دین اسلام اشاره کرد و گفت: دین اسلام برترین دین است و هر فرد مومن و خداجو باید در راه اسلام قدم بردارد و خود را به شعائر دینی پایبند بداند.

وی اذعان کرد: امر به  معروف ونهی از منکر یعنی ترویج فرهنگ های خوب و جلوگیری از بدکاریها به صورت عام و این مهم در حوزه های مختلف  سیاسی، اقتصادی، اخلاقی ودینی باید خود را نشان دهد.

امام جمعه موقت سقز خاطرنشان کرد: کسانیکه که امر به معروف ونهی از منکر می کنند از دیدگاه خداوند تبارک و تعالی اهل نجات هستند.

وی در ادامه به مومن واقعی اشاره کرد و گفت: مسلمانان اگر مومن واقعی باشند پیروز خواهند شد چون عزت برای خدا و رسول خدا ومومنان است.

وی تصریح کرد: متاسفانه به واسطه عمل ما, بیگانگان برما مسلط شده اند. دولت های اسلامی اغلبشان مستعمره بیگانگان شده و در چنین شرایطی ظالمان قدرت پیدا کرده اند.

امام جمعه موقت سقز به برخی دلایل وضعیت اقتصادی امروز در جامعه اشاره کرد و گفت: تورم و مشکلات اقتصادی امروز به دلیل های مختلف از جمله تحریم دشمنان و سو استفاده برخی افراد سود جو و احتکار کالاهای مورد نیاز مردم است.

وی در پایان عمل صالح را مهمترین توشه برای قیامت انسان ها دانست و خاطرنشان کرد: این دنیا زودگذر است و انسان باید برای آخرت خود توشه‌ای جمع کند زیرا آنچه که در جهان آخرت به فریاد انسان می‌رسد اعمال صالح بر پایه توصیه‌های دین اسلام است.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.