اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


جایگاه نیت در قلب انسان است

تاریخ انتشار: 1397/6/25
کد خبر: 56084
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت شلقون تالش :
جایگاه نیت در قلب انسان است
حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : جایگاه نیت در قلب انسان است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري شعبه نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت گيلان، حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : جایگاه نیت در قلب انسان است .

وی با بیان اینکه کسی به جز خداوند از نیت انسان ها آگاه نسیت ، زیرا جایگاه نیت در قلب انسان است ، ادامه داد : خداوند متعال از نیت افراد با خبر و آگاه است و نیت افراد است که آنان را به سعادت و یا شقاوت می رساند ، بنابر این انسان با اخلاص به سعادت خواهد رسید .

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای شلقون تالش اظهار داشت : نیت خالص در اعمال انسان بسیار مهم و با ارزش است ، از همین رو انسان ممکن است کار خیری را انجام دهد اما نیتش خیر نباشد و قصد خود نمایی به دیگران را داشته باشد و در مقابل ممکن است کسی قصد کار خیری را برای رضای خدا داشته باشد اما موفق به انجام آن کار نشود و به این فرد به خاطر نیت خالصی که دارد اجر و پاداش تعلق می گیرد ، اما کسی که با ریا کاری عمل خیری را انجام دهد نه تنها اجر و ثواب ندارد بلکه مرتکب گناه و معصیت شده است .

وی با تاکید بر اینکه خداوند با نیت افراد معامله می کند ، خاطر نشان کرد : نیت از آن جهت حائز اهمیت است که حتی اگر جهاد با نیت رضای خدا نباشد ، مورد قبول حق قرار نخواهد گرفت .

حجت الاسلام هاشم رضایی با بیان اینکه انسان جایز الخطا است ، افزود : انسانی که نیت خیر داشته باشد ولی مرتکب خطایی شود خداوند نیت او را می پذیرد ، نه خطایی را که نا خواسته مرتکب شده است .

وی با اشاره به اینکه سختی هایی که انسان در دنیا متحمل می شود ، بی حکمت نیست ، اظهار اشت : بخشي از مصائب و سختي‌هايي كه در دنیا به انسان مي‌رسد ، در حقيقت ابتلا و آزمايش الهي است و خداوند به حکمت خويش برخي انسان‌ ها را از نعمت‌هايي محروم مي‌کند و آسايش آن‌ها را به سختي دگرگون می نماید و به انواع بلاها و مشكلات دچار شان مي‌سازد تا ميزان ايمان آن‌ها مشخص شود .

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.