اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


نشست روحانیون و نخبگان اهل سنت به مناسبت هفته دفاع مقدس در مهاباد برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/7/7
کد خبر: 56395
Print
Rss Services


نشست روحانیون و نخبگان اهل سنت به مناسبت هفته دفاع مقدس در مهاباد برگزار شد
نشست روحانیون و نخبگان اهل سنت به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور مسئولین و طلاب و روحانیون و نخبگان اهل سنت استان در مهاباد برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، نشست روحانیون و نخبگان اهل سنت به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور مسئولین و طلاب و روحانیون و نخبگان اهل سنت استان در مهاباد برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام فعال آذر، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان اظهار داشت: دفاع مقدس برای دفاع از آرمان های انقلاب و حفظ وطن بود و این دفاع یک امر مقدس و برای رضایت الهی بود.

وی افزود: رزمندگان اسلام برای رضای خدای متعال در برابر دشمنان ایستادگی کردند و از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند

فعال آذر خاطرنشان کرد: رزمندگان ایرانی با کمترین سن و خالصانه در این دفاع مقدس شرکت کردند.

وی گفت: دفاع مقدس دفاع از حق و حقانیت بود و اشد الناس علی الکفار بودند

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان همچنین با تبریک شروع سال تحصیلی اظهار کرد: در عرصه علم استاد و شاگرد بودن ارزش نیست و عالم و علمی که همراه با تقوای الهی و معنویت باشد به درد بشریت می خورد.

وی اذعان داشت: معلم بدون بندگی و تقوا برای انسانیت مشکلات زیادی ایجاد می کند و این علم همراه با ارتباط الهی می تواند انسان عالم را از انحراف جلوگیری کند و برای جامعه انسانی مفید باشد.

فعال آذر افزود: در تربیت فرزندان و طلاب نیز در کنار علم به اخلاق و معنویت آنان نیز باید توجه شود تا در راه کسب علم موفق باشند.

وی تصریح کرد: کشورهای غربی از این علم بدون معنویت به انحراف رفته اند و برای بشریت مشکلات زیادی ایجاد کردند و جنایت های مختلف غیر انسانی را در کشورهای مختلف صورت داده اند.

ماموستا اسماعیلی، امام جمعه موقت مهاباد نیز با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دیدگاه امام شافعی در مسائل مختلف دینی مشخص است و پیامبر اکرم (ص) وبزرگان دین اسلام همیشه در برابر دشمنان دین و شریعت ایستاده اند.

وی افزود: از آغاز حرکت دین اسلام و ابلاغ دستورات الهی دشمنان در برابر دین ایستادگی کرده اند ولی همیشه با شکست مواجه شدند.

ماموستا اسماعیلی خاطرنشان کرد: بررسی مسائل تاریخی و درس گرفتن از تاریخ اسلام می تواند راهگشای مسائل حال حاضر باشد.

وی گفت: با عبرت آموزی و حفظ بصیرت می توان در برابر توطئه های دشمنان ایستاد.

امام جمعه موقت مهاباد تصریح کرد: با کتاب و سنت و عقل و منطق می توان در برابر شبهات دشمنان ایستاد.

وی اذعان داشت: توجه به سیره نبی مکرم و حب آل محمد برای علماء و مسلمانان بسیار مهم است و در فقه مذاهب مختلف نیز از دیدگاه ها و بیانات پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت استفاده شده است.

وی ادامه داد: امام شافعی نیز در بیانات و فتواهای خود همواره به شریعت دین و سنت نبی مکرم عمل می کرد.

اسماعیلی تاکید کرد: علما باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که بهترین درس ، درس وحدت و تقریب است و با اتحاد و همدلی می توان در برابر دشمنان ایستاد.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.