اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


حضور علما و شيوخ اهل سنت اخند در مراسم كلنگ زنی سد اخند

تاریخ انتشار: 1397/7/20
کد خبر: 56691
Print
Rss Services


حضور علما و شيوخ اهل سنت اخند در مراسم كلنگ زنی سد اخند
با حضور فرماندار و بخشدار عسلویه و امام‌جمعه اهل سنت اخند شیخ محمد کشاورز و روحانیون و شیوخ اهل سنت این روستا، سد دو ميليون متر مكعبی اخند از توابع بخش مرکزی شهرستان عسلویه كلنگ زنی شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، با حضور فرماندار و بخشدار عسلویه و امام‌جمعه اهل سنت اخند شیخ محمد کشاورز و روحانیون و شیوخ اهل سنت این روستا، سد دو ميليون متر مكعبی اخند از توابع بخش مرکزی شهرستان عسلویه كلنگ زنی شد.

ارتفاع اين سد ٣٠ متر و عرض بتنی آن ١٠٠ متر بوده و با توجه به روند اجرایی مطلوب، تا 2 سال دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

گفتنی است اين دره به روستای اخند منتهی شده و همواره برای اهالی این منطقه مشکلاتی را به همراه داشته و در طول سال‌های اخیر ‌موجب آب‌گرفتگی كل روستا شده و مردم این روستا با خسارت‌های بسیاری مواجه شده‌اند.

همچنين آب آشامیدنی روستای اخند کم‌کم شور و غیرقابل‌شرب شده و اين سد می‌تواند سفره‌های زیرزمینی را سيراب كرده و در این بی‌آبی و کم‌آبی كشور، دست‌کم به این حومه و پيرامون خود حيات بخشیده و به تفرجگاه و محل تفریح مردم تبدیل شود.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.