اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید اهل سنت مهاباد برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/7/21
کد خبر: 56697
Print
Rss Services


مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید اهل سنت مهاباد برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید اهل سنت مهاباد با حضور مسئولین استانی و شورای اداری شهرستان در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، مراسم تکریم و معارفه امام جمعه جدید اهل سنت مهاباد با حضور مسئولین استانی و شورای اداری شهرستان در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار گردید.

در این مراسم از زحمات و خدمات ماموستا سهرابی تقدیر و قدردانی شد و ماموستا دکتر امامی به عنوان امام جمعه جدید اهل سنت مهاباد معرفی گردید.

حجت الاسلام فعال آذر، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان اظهار داشت: کار الهی باید جهت الهی داشته باشد و در رضای الهی و حل مشکلات بندگان باشد و در محیط کاری نیز رعایت شود.

وی با اشاره به اهمیت خدمت به مردم خاطرنشان کرد: مسئولین باید خادم مردم باشند و نسبت به مردم شفقت و دلسوزی داشته باشند.

حجت الاسلام فعال آذر گفت: مقام معظم رهبری همیشه تاکید دارند که مسئول اسلامی باید خادم و نوکر مردم باشند و در جهت حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تلاش کنند.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان تصریح کرد:  نقش روحانیون عالم در آگاه سازی جامعه در شرایط حساس کنونی بیش از گذشته احساس می شود زیرا که دینداری در جامعه اسلامی مهمترین مسئله است که دشمنان از آن واهمه دارند.

وی افزود: علماء به عنوان انزار دهنده باید در جهت بصیرت و آگاهی بخشی مردم و جامعه تلاش کنند.

فعال آذر اذعان داشت: نماز جمعه یک شان حکومتی است و نیاز به هماهنگی و تعامل دستگاه های مختلف با ائمه جمعه است و در مسائل مختلف فرهنگی و دینی شهر باید نظرات تخصصی روحانیون و امام جمعه مدنظر قرار گیرد.

وی با تکریم امام جمعه سابق اهل سنت مهاباد بیان داشت: حاج آقا ملاقادر سهرابی یکی از امامان صدیق در استان هستند که از بزرگواری و منش نیکوی ایشان  در فعالیت های دینی جای قدردانی و تقدیر دارد .

حجت الاسلام فعال آذر بیان داشت: ماموستا سهرابی به عنوان یک روحانی پیشکسوت دارای شخصیت بزرگ و مردمی بودند.

دکتر شجاعی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد نیز ضمن خوشامدگویی و خیر مقدم اظهار کرد: حاج آقا ملاقادر سهرابی سالهاست خدمات ارزنده و شایسته را در شهرستان داشتند و زحمات زیادی در مسند امام جمعه متحمل شدند.

وی افزود: ماموستا سهرابی انسانی آگاه و فاضل هستند که همواره در خدمت مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند و تعامل ایشان با مردم و مسئولین بسیار کم نظیر و مثال زدنی بودند .

دکتر شجاعی خاطرنشان کرد: ماموستا سهرابی بالغ بر 40 سال از عمر شریف خود را صرف خدمت به مردم این خطه از ایران اسلامی کرد و همواره پشتیبان ولایت فقیه و آرمان های انقلاب بود.

ماموستا عبدالقادر سهرابی ،امام جمعه سابق مهاباد نیز در این مراسم با اشاره به نقش وحدت گرایانه روحانیون و ائمه جماعت در کشور افزود: ایجاد روحیه جهادی در جامعه اسلامی و ایجاد روشنگری اسلامی در میان آحاد مختلف جامعه، از جمله وظایفی است که ائمه جماعت باید در آن راستا حرکت کنند.

ماموستا سهرابی ضمن آرزوی موفقیت برای امام جمعه جدید مهاباد، خاطر نشان کرد: به عنوان یک روحانی، همواره در کنار نظام جمهوری اسلامی و مردم خواهم ماند و از آرمان های انقلاب حراست خواهم کرد.

ماموستا عبدالسلام امامی، امام جمعه جدید مهاباد نیز در این مراسم اظهار داشت: در راستای حفظ و حراست از ارزش های انقلاب و وظایف محوله حرکت خواهیم کرد و با تمام توان آنچه را که به سود ملت ایران و ضرر دشمنان باشد بکار خواهیم گرفت.

وی افزود: امیدواریم از راهنمایی ها و نظرات روحانیون، معتمدان و ریش سفیدان نیز بهره مند شویم و جواب اعتماد مسئولین را در سنگر خدمت با کار جهادی پاسخگو باشیم.

ماموستا امامی خاطرنشان کرد: نماز جمعه حلقه متصل بین مردم و مسئولین هستند و باید در حفظ و تقویت این جایگاه تلاش کرد.

وی گفت: امام جمعه نیز باید با دغدغه دینی و مردمی در جهت رفع مشکلات مردم و جامعه تلاش کند و خدمتگزار مردم باشد.

امام جمعه جدید مهاباد تصریح کرد: خوش اخلاقی، دلسوزی و مشورت با مردم و الگو قرار دادن سیره سیاسی و حکومتی نبی مکرم باید مورد توجه علماء و امامان جمعه و جماعت باشد.

در پایان مراسم مسئولین شهرستان با اهدای تقدیر نامه و هدیه از زحمات حاج آقا ملاقادر سهرابی قدردانی و تجلیل نمودند.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.