اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


مؤمنین وارثان همه مواهب الهی و فردوس برین هستند

تاریخ انتشار: 1397/7/21
کد خبر: 56698
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت عسلویه؛
مؤمنین وارثان همه مواهب الهی و فردوس برین هستند
شیخ ابراهیم محمدی گفت: مؤمنين كسانی هستند كه در نماز خاشع و فروتن‌اند و از گفتار و رفتار لغو پرهیز می‌کنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ ابراهیم محمدی، امام‌جمعه اهل سنت عسلویه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، اوصاف و ویژگی‌های مؤمنان را برشمرد و گفت: خدای متعال می‌فرماید: «انما المؤمنون الذين اذا ذكرالله وجلت قلوبهم واذا تليت عليهم آیاته زادتهم ایمانا وعلی ربهم یتوکلون». مؤمنان تنها كسانی هستند که هر وقت نام خدا برده می‌شود دل‌هایشان ترسان می‌گردد و هنگامی‌که آیات او بر آن‌ها خوانده می‌شود ایمانشان افزون می‌گردد و تنها بر پروردگارشان توکل دارند.

وی بابیان اینکه خداوند عزوجل صفات و ویژگی‌های مؤمنان را در سوره مؤمنون به‌طور مفصل بیان کرده است، اظهار کرد: مؤمنين كسانی هستند كه در نماز خاشع و فروتن‌اند و به این‌سو و آن سو نگاه نمی‌کنند و از گفتار و رفتار لغو پرهیزمی کنند؛ چراکه بر این باورند که گفتار و کردار بیهوده، زشت و ناپسند است و باید از آن دوری کرد.

خطیب جمعه اهل سنت عسلویه به دیگر خصوصیات مؤمنین اشاره کرد و گفت: آن‌ها کسانی هستند که زکات را پرداخت می‌کنند و همچنین پاکیزه و پاک‌دامن‌اند: «والذین هم لفروجهم حافظون». آنان كسانی هستند كه دامن خويش را حفظ می‌كنند و رابطه جنسی آن‌ها تنها در قلمرو خانه و خانواده و در چهارچوب مقررات شرعی و اخلاقی و انسانی است.

وی امانت‌داری و وفای به عهد را از دیگر خصائل مؤمنین برشمرد و اضافه کرد: «والذین هم علی صلواتهم یحافظون» و آن‌ها کسانی هستند که در حفظ نمازهایشان می‌کوشند.

شیخ ابراهیم محمدی  بعد از ذکر این صفات ممتاز و پسندیده، نتیجه و مژده آن در قرآن را یادآور شد و گفت: آن‌ها وارث‌اند، همان وارثانی که فردوس و بهشت برین را به ارث می‌برند و در آن جاودانه خواهند ماند. «اولئک هم الوارثون الذین یرثون الفردوس هم فیها خالدون».

وی در ادامه سخنان عنوان کرد: فردوس به معنی باغ مخصوصی است که تمام نعمت‌ها و مواهب الهی در آن جمع شده و به همین جهت می‌توان آن را به‌عنوان بهشت برین و بهترین و برترین باغ‌های بهشت نامید.

وی در ادامه خطبه گفت: رسول‌الله (ص) بهشت فردوس را بالاترین و عالی‌ترین بهشت معرفی کرده و پیروانش را به درخواست آن از پروردگار، دستور داده‌اند.

خطیب جمعه در پایان گفت: در حدیثی آمده است که حضرت معاذ بن جبل رضی‌الله‌عنه می‌فرماید از رسول اکرم (ص) شنیدم که فرمودند: بهشت صد درجه دارد؛ فاصله هر درجه تا درجه دیگر همچون فاصله زمین و آسمان است، بلندترین و عالی‌ترین منزل آن “فردوس” و وسط آن نیز “فردوس” می‌باشد و عرش الهی بر فراز آن قرار دارد و نهرها و جوی‌های آب از آن سرچشمه می‌گیرد و بعد فرمودند: وقتی از خدا تقاضای بهشت می‌کنید “فردوس” را تقاضا نمایید.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.