اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


روا نيست كه مؤمن بيش از سه روز با برادرش قهر باشد

تاریخ انتشار: 1397/7/21
کد خبر: 56701
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت اخند؛
روا نيست كه مؤمن بيش از سه روز با برادرش قهر باشد
شیخ جاسم صالح‌پور گفت: با قهر و دشمنی بين مؤمنان، ابليس دشمن دیرینه انسان شاد و خوشحال می‌گردد. پس با اظهار محبت و مودت و دوستی، شیطان ناامید و خشمگین و مظطر خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شيخ جاسم صالح‌پور، امام‌جمعه موقت اهل سنت اخند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در خصوص پرهیز از قهر و دشمنی با نزدیکان و دوستان به ایراد سخن پرداخت و گفت: اعمال انسان در طول هفته روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه به سمت خداوند متعال بالا می‌رود و خداوند کاستی‌های اعمال بندگانش را در صورت عدم شرك بخشیده و مورد مغفرت قرار می‌دهد؛ جز كسانی كه باهم قهر هستند و نسبت به یکدیگر عداوت و دشمنی دارند.
وی آیاتی از سوره حجرات را مورد اشاره قرار داد و گفت: همانا مؤمنان باهم برادرند؛ پس بين برادرانتان صلح ايجاد كنيد.«إنما المؤمنون إخوة فأصلحوا بين أخويكم».
وی در ادامه سخنان عنوان کرد: با قهر و دشمنی بين مؤمنان، ابليس دشمن دیرینه انسان شاد و خوشحال می‌گردد. پس با اظهار محبت و مودت و دوستی، شیطان ناامید و خشمگین و مظطر خواهد شد.
وی بابیان اينكه مسلمان حق ندارد با نزدیکان و برادران دینی خود بيش از سه روز قهر کرده و دشمنی داشته باشد، گفت: نگذاريد وسوسه‌های شيطان و موانع كاذب، مانع از صلح و دوستی شود؛ كسی كه برای صلح و آشتی قدمی برمی‌دارد او نزد الله از منزلت و شأن والاتر و برتری برخوردار خواهد بود.
خطيب نماز جمعه در پایان خطبه گفت: دشمني و دوری و ترك نزديكان از گناهان كبيره است چراکه باعث قطع ارحام می‌شود و كسی كه با نزديكان خويش دشمنی ورزد و آن‌ها را ترك كند وارد بهشت نخواهد شد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.