اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


حضور مسلمانان در نماز جمعه، نمایش وحدت و قدرت سیاسی جهان اسلام است

تاریخ انتشار: 1397/7/21
کد خبر: 56716
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت ارومیه:
حضور مسلمانان در نماز جمعه، نمایش وحدت و قدرت سیاسی جهان اسلام است
ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته با دعوت عموم نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: بی‌شک عزت و بزرگی در سایه اتحاد و ذلت و شکست در سایه اختلاف حاصل می‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته با دعوت عموم نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: بی‌شک عزت و بزرگی در سایه اتحاد و ذلت و شکست در سایه اختلاف حاصل می‌شود.

وی با اشاره به لزوم وحدت و انسجام اسلامی افزود: حضور به پیوسته مردم در صفوف نماز جمعه نمایش وحدت و قدرت سیاسی جهان اسلام است.

وی تصریح کرد: باید تمامی مسلمانان جهان برای سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت خویش اتحاد داشته باشند چون در دین مبین اسلام نیز به این مهم تاکید فراوانی شده و با همین اتحاد بود که مسلمانان در جنگ های مختلف پیروز شده اند.

 امام جمعه اهل سنت ارومیه تاکید کرد: باید همواره در مسیر اتحاد حرکت کرده و از اختلاف دوری کرد چون دشمنان استکباری از اختلاف مسلمانان سوء استفاده کرده و از این راه به جهان اسلام ضربه وارد می‌کنند بنابراین دنیای اسلام همواره باید باهم و در کنار هم باشند.

وی گفت: حضور مردم در صحنه های مختلف از جمله نمازهای جماعت و جمعه باعث تقویت و یکپارچگی مسلمانان خواهد شد.

بیضاوی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به سیره نبی مکرم اسلام اذعان داشت: سیره و روش پیامبر اکرم(ص) بهترین الگو و سرمشق برای جوامع بشری است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.