اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


ایمان فقط اعتقاد نیست بلکه یک باور قلبی است

تاریخ انتشار: 1397/7/21
کد خبر: 56724
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت تالش :
ایمان فقط اعتقاد نیست بلکه یک باور قلبی است
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیاتی از سوره زمر گفت : خداوند در این سوره می فرماید ؛ ما قرآن را به حق به سوى تو فرود آورديم ، پس خدا را در حالى كه اعتقاد خود را براى او خالص‌کرده ای عبادت كن .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري شعبه نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت گيلان، حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیاتی از سوره زمر گفت : خداوند در این سوره می فرماید ؛ ما  قرآن را به حق به سوى تو فرود آورديم ، پس خدا را در حالى كه اعتقاد خود را براى او خالص‌کرده ای عبادت كن . 

وی با بیان اینکه ایمان از مراتب معرفتی بشر است که برای دستیابی به کمال و جلوگیری از موانع رسیدن به هدف ضروری است ، افزود : انسانی که ایمان را به دست می آورد از نظر روانی نیز به تحول می رسد و آثارش همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی او را در بر می گیرد .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه تالش توحید و یگانگی خداوند را از باور ها و اعتقادات مومن خواند و خاطر نشان کرد :

خیلی ها ایمان را با اعتقاد اشتباه می گیرند ، یعنی هر کسی که اعتقاد به اسلام و پیامبر(ص) و قرآن داشته باشند را مومن می خوانند اما ایمان فقط اعتقاد نیست ، بلکه یک باور قلبی است ، باوری که به زندگی انسان جهت می دهد و در چگونه زیستن او نقشی مهمی دارد  و این امر در همه ادیان وجود دارد که تقرب و نزدیکی به خدا را در تعریف داشتن ایمان می دانند و ایمان از جنس اراده است .

وی با بیان اینکه ایمانی را که سازگار با آیات قرآن نباشد ، ارزش ندارد ، گفت : خداوند در آیات متعددی در قرآن کریم به این بحث مهم پرداخته و همه ما موظفیم به دستورات قرآن عمل نماییم . 

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور اظهار داشت : در قرآن کریم تعریف خاصی از ایمان بیان نشده است به همین دلیل در کتب اسلامی به اشکال و ابعاد مختلف آن را تعریف کرده اند و برداشت های مختلفی از آن در آیات و روایات شده است .

وی با بیان اینکه تنوع دیدگاه در همه ادیان الهی وجود دارد و مورد احترام است ، افزود : ایمان فقط در اسلام وجود ندارد  بلکه هر پذیرش عقلی و قلبی ایمان است و ادعای ایمان با خود ایمان برابر نیست و خداوند در قرآن می فرماید ؛ برخورداری از ایمان به زبان نیست و صرف مسلمان شدن کافی نخواهد بود .

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.