اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

جنگ اصلی دشمنان اسلام و مستكبرين با مسجد به عنوان قلب و نیروی فکر جهان اسلام است

تاریخ انتشار: 1397/7/22
کد خبر: 56733
Print
Rss Services


خطيب جمعه اهل سنت مشهد ريزه:
جنگ اصلی دشمنان اسلام و مستكبرين با مسجد به عنوان قلب و نیروی فکر جهان اسلام است
مولوي اسماعيل رحيم بايي گفت: گسترش مساجد در قلب اروپا و کشورهای غربي نشان از نفوذ گسترده تفكر اسلام در ميان ملت هاي آنان است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، نماز جمعه مورخه 20 مهرماه 1397 در مسجد جامع احناف شهر مشهدریزه به امامت مولوی عبدالکریم علی بائی اقامه گردید.

پيش از خطبه هاي نماز جمعه مولوي اسماعيل رحيم بايي به عنوان سخنران پيش از خطبه ها، با اشاره به  آیه 18 سوره مبارکه توبه كه مي فرمايد، إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلَاةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ إِلَّا اللَّهَ به اهمیت مسجد و آبادانی آن پرداخت.

وی با اشاره به جایگاه ویژه مسجد در اسلام، توجه خاص پیامبر(ص) به ساخت و راه اندازی اولین مسجد در بدو ورودشان به مدینه را دلیلی شفاف بر اهمیت مسجد عنوان کرد و افزود: مسجد در عصر نبوی محل عبادت، مشورت, آموزش مسائل دینی ، آماده سازی لشکر و حل وفصل مشکلات مسلمین بود به طوری که بسیاری از افراد جامعه در اوقاتي كه به فعاليت و ارتزاق مشغول نبودند به مسجد مراجعه مي كردند.

مولوي رحیم بائی در بخش دیگری از سخنان خود عمارت و آبادانی مساجد را تنها مختص به آبادانی مادی و مصالح ندانست و ابراز داشت: پایبندی مسلمین به حضور خالصانه در مساجد و انجام اعمال نیز در عمارت معنوی مسجد دخیل هستند.

وی مسجد را محلی برای تقویت وحدت یاد کرده و افزود: مسجد باید محلی باشد تا مسلمین با حضور در آنجا قلوبشان به هم نزدیک شود و کدورتها را از بین ببرند تا بتوانند در سایه یکدیگر و با همفکری زیربنای یک جامعه سالم را پایه ریزی کنند.

استاد حوزه علمیه دارالعلوم اسلامی ريزه نقش مسجد را در رشد فرهنگی و فکری مردم چشمگیر عنوان کرد و اظهار داشت: مسجد نه تنها در بعد معنوی التیام بخش مشکلات روحی و روانی جامعه است بلکه می تواند در راهنمایی قشر جوان به شناخت بیشتر دین و تناقضات غرب نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

وی ادامه داد: سران حکومت های کفر نه تنها با حکومت های اسلامی سر جنگ دارند بلکه جنگ اصلی آنها با مسجد به عنوان قلب و نیروی فکر مسلمانان است.

مولوی رحیم بائی با اشاره به تعداد زیاد مساجد در بلاد کفر آن را نتیجه اسلامخواهی و عدالت خواهی دیگر جوامع دانست و گفت: در قلب اروپا و کشورهای کفر آمار بالای مساجد نویدبخش گسترش اسلام در آنجاست.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.