اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


حضور اهل سنت در راهپيمايي اربعين و تبديل حماسه به رزمايش وحدت

تاریخ انتشار: 1397/8/7-14:30
کد خبر: 57092
Print
Rss Services


حضور اهل سنت در راهپيمايي اربعين و تبديل حماسه به رزمايش وحدت
همزمان با حضور باشكوه و گسترده مسلمانان در بزرگترين راهپيمايي جهان به سمت كربلاي معلي، گروه هاي از اهل سنت نيز با حضور در اين راهپيمايي، اين مراسم را به مانور وحدت تبديل كرده اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاري تقريب به عراق، همزمان با حضور باشكوه و گسترده شيعيان در بزرگترين راهپيمايي جهان به سمت كربلاي معلي، گروه هاي از اهل سنت نيز با حضور در اين راهپيمايي، اين مراسم را به مانور وحدت تبديل كرده اند.

برخي از راهپيمايان أهل سنت مي گويند هدفشان از حضور در اين راهپيمايي پاسخ به تفرقه افكنان و تاكيد بر ضرورت وحدت و اتحاد شيعه و سني در مقابل توطئه افكني دشمنان اسلام بوده است.

حضور أهل سنت در  راهپيمايي اربعين در سال هاي گذشته نيز مشاهده شده و نشان مي دهد كه اين مهم به يك روند براي آنان تبديل شده است.

در همين زمينه، آخوند رهبر مفتي أهل سنت كه خود سال گذشته در اين راهپيمايي حضور يافته بود، به خبرنگار تقريب مذاهب گفت: حضور در مراسم زيارت امام حسين از تأكيدات مباني أهل سنت است و حال كه راهپيمايي اربعين علاوه بر  زيارت، مانور همدلي شيعه و سني نيز هست، أهل سنت شركت در اين مراسم را بر خود لأزم مي داند.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.