اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


پنجمین همایش بین المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت در منطقه آزاد چابهار برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/8/11-18:50
کد خبر: 57149
Print
Rss Services


پنجمین همایش بین المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت در منطقه آزاد چابهار برگزار شد
پنجمین همایش بین‌المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل‌سنت با حضور شخصیتهای برجسته اهل سنت و شیعه استان سیستان و بلوچستان و میهمانانی از کشورهای پاکستان و عمان در منطقه آزاد چابهار برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان سيستان و بلوچستان، پنجمین همایش بین‌المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل‌سنت با حضور شخصیتهای برجسته اهل سنت و شیعه استان سیستان و بلوچستان و میهمانانی از کشورهای پاکستان و عمان در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

در این همایش یک روزه که در روز پنج شنبه مورخ 10 آبان 1397 با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در محل سالن همایش های منطقه آزاد چابهار برگزار گردید ، مولانا شیخ هیثم بن‌دادکریم بن شمبیه‌البلوشی از علمای کشور عمان در این همایش گفت: دوستی امام حسین(ع) روش و منش اهل سنت در تمام دنیاست و اگر فداکاری آن امام برای بقای دین اسلام نبود، دین اسلام با این کیفیت باقی نمی ماند.

در ادامه آیت الله سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان هم در این همایش اظهار داشت: حرکت امام حسین (ع)، حرکتی برای کرامت انسانی بود و به همین علت، عشق به او جهانی است.

امام جمعه زاهدان افزود: امروز اربعین یکی از مهمترین اشتراکات مذهبی شیعه و سنی شده است و هیچ جریان انحرافی نمی تواند خللی در این مودت ایجاد کند.

مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری هم عاشورا را یک پیام مهم الهی برای جهانیان دانست و گفت: اهل سنت، قیام امام حسین (ع) را برای رسیدن به حکومت کذب دانسته و هدف واقعی ایشان را جهاد در راه خدا و ایستادگی در برابر مستکبران زمانه می داند.

پس از آن  مولوی عبدالرحمن ملازهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان چابهار  با اشاره به دوستی پیامبر(ص) نسبت به امام حسین (ع) افزود: حضرت رسول اکرم (ص) بقدری برای حضرت امام حسین (ع) ارزش قائل بودند که فرمودند: حسین از من است و من از حسین هستم.

امام جمعه اهل سنت چابهار در ادامه گفت: امام حسین (ع) را اسطوره دنیا معرفی و خاطرنشان کرد: اگر سینه‌زنی در فقه اهل سنت جایز بود ما برای آن حضرت سینه نمی‌زدیم بلکه سینه‌هایمان را پاره پاره می کردیم.

همچنین در این همایش مولوی عبدالرحمن ترنجزر امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار گفت: ما عزاداری برای نوه رسول خدا(ص) را جزو وظایف خود می دانیم و این مشترکات مذهبی شیعه و سنی باعث می شود تا مودت و دوستی بین ما پایدار بماند.

در همایش بین‌المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل‌سنت، آقای محبی استاندار سیستان و بلوچستان، آقای دکتر کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کشور و جمعی زیادی از قشرهای مختلف مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان حضور داشتند.

 

-(3 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.