اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


قرآن کریم بزرگترین نعمت برای بشر است

تاریخ انتشار: 1397/8/14-15:20
کد خبر: 57266
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت عنبران آستارا:
قرآن کریم بزرگترین نعمت برای بشر است
حجت الاسلام جابر عباداللهيان، امام جمعه اهل سنت مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا در خطبه های نماز جمعه این هفته با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیات ابتدایی سوره مبارکه لقمان گفت : قرآن کریم کتابی حکمت آموز است که برای محسنین راهنما و رحمت می باشد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبري شعبه نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت گيلان، حجت الاسلام جابر عباداللهيان، امام جمعه اهل سنت مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا در خطبه های نماز جمعه این هفته با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیات ابتدایی سوره مبارکه لقمان گفت : قرآن کریم کتابی حکمت آموز است که برای محسنین راهنما و رحمت می باشد .

وی افزود : در یک نگاه کلی می توان گفت همه احکام و دستوراتی که در قرآن کریم آمده برای جامعه بشری نعمت و  رحمت است زیرا سعادت انسان در گرو هدایت او می باشد و خداوند متعال در آیات نورانی قرآن زمینه سعادت و هدایت انسان را فراهم نموده است .

امام جمعه اهل سنت مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران آستارا خاطر نشان کرد : قرآن کریم کسانی را که از آیات قرآن بهره مند می شوند و به سعادت و خوشبختی در دنیا و آخرت دست می یابد ، محسنین می نامد .

وی با بیان اینکه قرآن مایه هدایت و موجب رحمت برای جمعیتی است که به آیات الهی ایمان دارند ، افزود : طبق آیات محسنین کسانی هستند که نماز بر پا می دارند و زکات می دهند و به آخرت یقین دارند و از نعمت هدایت برخوردارند .

 حجت الاسلام جابر عباداللهيان با اشاره به نعمت هایی را که خداوند متعال در دنیا به انسان ارزانی داشته است ، اظهار داشت : قرآن کریم بهترین نعمت خداوند برای انسان است به طوری که هیچ نعمتی قابل مقایسه با آن نیست .

وی گفت : اهمیت کلام الهی از آن جهت است که خداوند بهترین و کامل ترین دفترچه راهنمایی را برای انسان طراحی نموده و در این کتاب بهترین روش زندگی را در اختیار انسان قرار می دهد .

امام جمعه اهل سنت عنبران آستارا با اشاره به آیه 6 سوره لقمان ، اظهار داشت :  خداوند در این آیه به کسانی را که خریدار سخنان بیهوده هستند هشدار می دهد و و برای آنان عذابی سخت را وعده می فرماید .

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.