اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 2 فروردين 1398| 16 رجب 1440

خبر ويژه

 


كاروان زائران پياده اهل سنت به زيارت مرقد مطهر حضرت علي بن موسي الرضا(ع) مشرف شدند

تاریخ انتشار: 1397/8/14-18:40
کد خبر: 57274
Print
Rss Services


در آستانه سالروز رحلت جانگداز نبي مكرم اسلام(ص)،‌ شهادت امام حسن مجتبي(ع) و امام رضا(ع)؛
كاروان زائران پياده اهل سنت به زيارت مرقد مطهر حضرت علي بن موسي الرضا(ع) مشرف شدند
كاروان زائران پياده اهل سنت از استان هاي خراسان رضوي، شمالي، جنوبي، گلستان، آذربايجان غربي و كردستان پيش از تشرف به حرم مطهر در تالار قدس آستان قدس رضوی در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) گرد هم آمدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام حسین صفدری عضو دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی در این همایش گفت: دشمن با پوشش مسائل اجتماعی به دنبال ایجاد تفرقه و رسیدن به اهداف خود است و در این راه مسائل اجتماعی را نیز به مسائل فرقه ای و مذهبی تبدیل می کند.

حجت الاسلام حسین صفدری افزود: اینکه جمهوری اسلامی ایران توانسته توطئه ها را خنثی کند، به عنوان یک کشور هسته ای شناخته شود و از پابرهنه ها و مردم مظلوم جهان حمایت کند در سایه فرهنگ رضوی محقق شده است.

وی ادامه داد: تحریمهایی که آمریکا علیه ایران ایجاد کرده بخاطر قدرت نظام اسلامی و ضعف دشمن است. دشمنان در این چارچوب بیش از اینکه کاری انجام دهند عملیات روانی صورت داده اند. آمریکاییها خیال می کردند همه دنیا با تحریمهای جدید آنها را همراهی می کند اما در همین گام نخست هشت کشور را از مشارکت در تحریم ایران معاف کرد.

عضو دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر بنا باشد موشکها را از بین ببریم باید زراد خانه ها و کلاهکهای هسته ای آمریکا نیز که دنیا را ناامن کرده اند از بین برود. آمریکا حمایت ایران از مردم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی تا دندان مسلح را حمایت از تروریسم می نامد اما تروریسمی که در روز روشن هموطن خود را در کنسولگری سر برید و قطعه قطعه کرد حمایت از تروریسم نمی داند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی هم گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند هر ندایی که به تفرقه بین شیعه و سنی دامن بزند ابزار دست استکبار است و شیعه و سنی واقعی نیست. تا وقتی که اتحاد و همدلی بین اقوام و فرق و مذاهب کشور باشد نقشه های دشمن عملی نمی شود.

حجت الاسلام محمد احمدزاده افزود: در دفاع مقدس هم این اتحاد و یکپارچگی در دفاع از نظام، انقلاب و کشور نمود یافت. امروز هم استحکام نظام به برکت اتحاد و همبستگی مردم است.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در این نشست گفت: ارتباط و تعامل با ادیان و مذاهب مختلف از سرفصل برنامه های آستان قدس رضوی است و مسئولان آستان هم توجه ویژه ای در این خصوص دارند.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد افزود: پیام انقلاب برگرفته از اسلام ناب است و افتخار می کنیم که وابسته و دلبسته رسول الله(ص) هستیم. علما و بزرگان مذاهب از فرصتی که مهیا شده باید استفاده نموده و مبانی اسلام، سیره اهل بیت(ع) و مسیر سعادت و نجات را برای همه تبیین کنند.

گفتني است، كاروان زائران پياده اهل سنت، بعد از اين مراسم، به زیارت بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند.

 

-(3 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.