اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


خداوند بندگانی را دوست دارد که خواهان دوستی و تقرب باشند

تاریخ انتشار: 1397/8/19-11:36
کد خبر: 57321
Print
Rss Services


امام جمعه گنبدکاووس:
خداوند بندگانی را دوست دارد که خواهان دوستی و تقرب باشند
امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس گفت: خداوند متعال بندگانی را دوست دارد که خواهان دوستی و تقرب به الله و پیامبر (ص) باشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، آخوند عبدالکریم جاور در نماز جمعه این هفته گنبد کاووس با بیان اینکه رابطه خداوند متعال با بنده رابطه ای بر اساس محبت و دوستی است اظهارداشت: خداوند بندگانی را دوست دارد که خواهان دوستی و تقرب به الله و پیامبر(ص) باشند و در این راه اهل معامله نیستند.

وی ضمن تبریک حلول ماه مبارک ربیع الاول به عموم مسلمین افزود: در این ماه رویدادهای تاریخی مهمی اتفاق افتاده که مهمترین آن ولادت خاتم الانبیاء رسول معظم اسلام حضرت محمد(ص) در روز دوازدهم سال عام الفیل است و این میلاد خجسته را به همه مسلمانان جهان تبریک می گویم.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه سخنانش به برخی صفات برجسته و جایگاه اولیاء الله اشاره کرد و اظهار داشت: از بارزترین صفات اولیاء الله، ایمان و تقوای فرد مومن است و جایگاه آنان در مقامی است که رسول الله (ص) و اصحاب گرامی ایشان و نیز شهداء بر آن غبطه می خوردند.

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: منظور از ایمان تصدیق و باور قلبی و اقرار زبانی و عملی به اصول دین؛ خدا، فرشتگان، کتاب قرآن، روز آخرت و حکم الهی و تقوی نیز حجت قرار دادن اوامر خداوند و دوری و اجتناب از آنچه که در شرع ممنوع شده است.

وی با بیان اینکه رابطه خداوند عزوجل با بنده حقیر رابطه ای بر اساس محبت و دوستی است اظهارداشت: خداوند بندگانی را دوست دارد که خواهان دوستی و تقرب به الله و پیامبر(ص) باشند و در این راه اهل معامله نیستند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.