اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


نخستین پیام قرآن کریم توصیه به علم آموزی است

تاریخ انتشار: 1397/8/19-11:37
کد خبر: 57322
Print
Rss Services


امام جمعه سیمین شهر:
نخستین پیام قرآن کریم توصیه به علم آموزی است
امام جمعه اهل سنت سیمین شهر گفت: نخستین پیام قرآن کریم توصیه به علم آموزی است و علم آموزی در دین اسلام از جایگاه بالایی برخوردار می باشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، آخوند رجب محمد حنفی در نماز جمعه این هفته سیمین شهر با اشاره به اهمیت علم و دانش در دین مبین اسلام گفت: کسب علم مانند اقامه نماز مورد سفارش قرار گرفته است و علم آموزی در دین اسلام از جایگاه بالایی برخوردار می باشد.

وی با بیان اینکه، اسلام انسان را به مطالعه و کسب دانش تشویق می کند، افزود: همه علوم در نهایت انسان را به سوی خداوند سوق می دهد و بر این اساس هر کسی علمش افزایش یابد، خدا را بهتر می شناسد.

امام جمعه اهل سنت سیمین شهر با اشاره به اینکه، علم باعث عظمت و عزت دین می شود، خاطر نشان کرد: علم آموزی و تقلید از علما سبب خیر و سعادت در زندگی می شود و انسان را از جهل ونادانی باز می‌دارد.

آخوند رجب محمد حنفی بیان داشت: علم آموزی دروازه ارتباط با جهان است و تنها راهی است که به وسیله آن می‌توان اسرار و زیبایی‌های عالم که در قرآن کریم و معارف دین جلوه کرده را فهمید.

وی نگهداری و حفاظت از دین را وظیفه همه امت اسلامی برشمرد و تصریح کرد: علم و آگاهی باعث ثبات و پایداری اسلام می شود و ارزش آن به قدری است که راه رستگاري انسان به آن وابسته است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.