اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


وحدت و همدلی پیروان مذاهب اسلامی باعث پیشرفت همه جانبه جهان اسلام خواهد شد

تاریخ انتشار: 1397/8/19-13:2
کد خبر: 57332
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت ارومیه:
وحدت و همدلی پیروان مذاهب اسلامی باعث پیشرفت همه جانبه جهان اسلام خواهد شد
ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حلول ماه ربیع‌الاول و ولادت پیامبر(ص) اظهار داشت: میلاد نبی مکرم اسلام(ص) در این ماه مبارک واقع شده و به اعتقاد اهل سنت در 12 ربیع و به اعتقاد شیعیان در 17 ربیع‌الاول واقع شده و امام خمینی(ره) نیز این هفته را هفته وحدت نامگذاری فرموده‌اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حلول ماه ربیع‌الاول و ولادت پیامبر(ص) اظهار داشت: میلاد نبی مکرم اسلام(ص) در این ماه مبارک واقع شده و به اعتقاد اهل سنت در 12 ربیع و به اعتقاد شیعیان در 17 ربیع‌الاول واقع شده و امام خمینی(ره) نیز این هفته را هفته وحدت نامگذاری فرموده‌اند.

وی افزود: فرمایشات نبی مکرم اسلام مایه سعادت و نجات بشریت در دنیا و آخرت است.

بیضاوی خاطرنشان کرد: با ولادت پیامبر اسلام تحول عظیم در دنیا ایجاد شد و اعراب و جاهلیت را نجات داد و راستگویی و صداقت و اخلاق نیکو را در جامعه ترویج داد.

ماموستا بیضاوی با اشاره به برگزاری جشن های هفته وحدت و نذورات در این هفته تصریح کرد: در این هفته باید با گرامیداشت ولادت نبی مکرم اسلام به فکر نیازمندان هم بود و با احسان و نذورات این سنت حسنه را ترویج داد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه با تاکید بر وحدت بیش از پیش بین مسلمانان افزود: بی‌شک اگر جهان اسلام با یکدیگر وحدت و اتحاد داشته باشند، همه چیز دارند اما اگر با یکدیگر اختلاف داشته باشند چیزی ندارند.

وی تاکید کرد: بی تردید پیروان مذاهب اسلامی تنها در سایه وحدت و همدلی می‌توانند به همه فضائل الهی دست یابند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.