اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 29 آبان 1397| 12 ربيع الاول 1440

 


ربيع الاول ماه نور است چرا كه پیامبر رحمت و نور آسمان و زمین و بهترین مخلوقات خدا در این ماه متولد شده اند

تاریخ انتشار: 1397/8/19
کد خبر: 57334
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت روستای کهنه جلگه:
ربيع الاول ماه نور است چرا كه پیامبر رحمت و نور آسمان و زمین و بهترین مخلوقات خدا در این ماه متولد شده اند
محمد آخوند خادمی گفت: پيامبر اسلام(ص) بنا به اعتقاد شیعیان 17ربیع الاول و بنا به اعتقاد اهل سنت ۱۲ ربیع الاول متولد شده اند و مسلمانان جهان این روز را جشن می گیرند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، محمد آخوند كمالي، امام جمعه اهل سنت روستاي كهنه جلگه از توابع راز و جرگلان در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با تبريك فرارسيدن ماه ربيع الاول و اعياد پيش رو اظهار داشت: در هفته گذشته روزهاي حزن و اندوهي داشتيم از جمله رحلت پيامبر اعظم(ص) و شهادت امام رضا(ع) كه همه مسلمانان به سوگواري پرداختند.

وي افزود: امیدوارم هرگونه عبادتی که در این روز ها داشته اید مقبول درگاه خداوند متعال قرار گرفته باشد.

امام جمعه اهل سنت روستاي كهنه جلگه ادامه داد: امروز اولین روز ماه ربیع الاول است ربیع الاول را ماه نور می نامند چون که پیامبر رحمت و نور آسمان و زمین و بهترین مخلوقات خدا در این ماه متولد شده اند بنا به اعتقاد شیعیان 17ربیع الاول و بنا به اعتقاد اهل سنت 12 ربیع الاول متولد شده اند و مسلمانان جهان این روز را جشن می گیرند.

در ادامه آخوند گلدي کمالی مدير مدرسه علميه خادميه امانلي با برشمردن رويدادهاي اين ماه اظهار داشت: پيامبر اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) آخرين پيامبر الهى در 12 ربيع الاول از پدرى به نام عبدالله بن عبدالمطلب و مادرى به نام آمنه بنت وهب ديده به جهان گشود و با انوار رخسار و جمال منورش، جهان تيره و تاريك به ويژه عربستان را روشن گردانيد.

وي افزود: پدر ايشان عبدالله بن عبدالمطلب، پيش از تولد فرزند گراميشان در حالى كه همسرش آمنه به چنين فرزندى حامله بود به همراه ساير بازرگانان قريش جهت سفر تجارى عازم شام گرديد و در بازگشت از شام در يثرب(مدينه منوره) بيمار شد و در همان جا درگذشت و توفيق ديدار نوزاد خويش را نيافت.

ايشان ادامه داد: وفات عبدالله دو ماه و به روايتى هفت ماه پيش از تولد فرزندش حضرت محمد(ص) بود. اما آمنه مادر گرامى رسول خدا(ص) كه به تقوا، عفت و پاكيزگى در ميان بانوان قريش معروف بود، پس از تولد نور ديده اش حضرت محمد(ص) چندان در اين دنياى فانى زندگى نكرد. وى دو سال و چهار ماه و به روايتى شش سال پس از ميلاد رسول خدا صلی الله علیه و آله در بازگشت از يثرب در مكانى به نام ابوا بدرود حيات گفت و در همان مكان مدفون شد.

آخوند كمالي اظهار داشت: رسول خدا(ص) پس از تولد، در كفالت جدش عبدالمطلب بزرگ و سيد قريش مكه قرار گرفت. عبدالمطلب جهت شيردادن نور ديده اش محمد(ص) در آغاز وى را به ثويبه، كنيز آزاد شده ابولهب سپرد ولى پس از مدتى وى را به حليمه دختر عبدالله بن حارث سعديه واگذار كرد. حليمه در ظاهر اگر چه دايه وى بود ولى در حقيقت به مدت پنج سال از او مراقبت و مادرى كرد.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.