اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


تشکل مشورتی نمایندگان اهل سنت با رئیس جمهوری لبنان دیدار کرد

تاریخ انتشار: 1397/8/19-14:0
کد خبر: 57335
Print
Rss Services


در راستای رایزنی برای حضور در دولت؛
تشکل مشورتی نمایندگان اهل سنت با رئیس جمهوری لبنان دیدار کرد
اعضای تشکل مشورتی نمایندگان اهل سنت مجلس لبنان، روز جمعه با "میشل عون" رئیس جمهوری این کشور دیدار کرده و خواستار کمک برای حضور آنها در دولت آینده شدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، میشل عون اعضای هیأتی از تجمع مشورتی نمایندگان اهل سنت پارلمان لبنان را به حضور پذیرفت و در مورد حضور آنها در دولت آینده لبنان با آنها بحث و گفتگو کرد.

عبد الرحیم مراد از نمایندگان اهل سنت شرکت کننده در این دیدار، گفت: هدف اصلی از این دیدار مطرح کردن دیدگاه خود در مورد حضور در دولت آینده و آنچه که گره اهل سنت می خوانند، بود.

وی عنوان کرد: تشکل تجمع مشورتی هم اکنون 6 نماینده در پارلمان دارد و نماینده 30 درصد افکار عمومی اهل سنت لبنان است، اما وقتی سعد حریری نخست وزیر مأمور تشکیل دولت از اهل سنت می گوید که هیچ فردی را خارج از جریان المستقبل معرفی نخواهد کرد، این امر با همه کارهایی که انجام داده اند، مغایرت دارد.

مراد ادامه داد:  شیعیان نامزد شیعه و دروزی ها نامزد دروزی و مسیحیان نامزد مسیحی را معرفی کرده اند و کسی با آن مخالفت نکرده است، پس چرا فقط اهل سنت حضور در دولت آینده را انحصاری می کند و می گوید که کسی را خارج از جریان المستقبل معرفی نخواهد کرد.

این نماینده اهل سنت مجلس لبنان گفت: رئیس جمهور در این دیدار تأکید کرد که تنها دولتی را قبول خواهد کرد که همه پیروز شدگان در انتخابات پارلمانی در آن حضور داشته باشد.

وی اظهار داشت: ما نماینده یک گروه هستیم و خواهان حضور خود در دولت آینده از طریق یکی از شش عضو خود هستیم و از رئیس جمهور می خواهیم که در این زمینه به ما کمک کند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.