اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


کشته شدن 26 غیر نظامی در حملات جنگنده‌های آمریکایی به شرق سوریه

تاریخ انتشار: 1397/8/19-15:4
کد خبر: 57337
Print
Rss Services


جنایتی دیگر از ائتلاف آمریکا؛
کشته شدن 26 غیر نظامی در حملات جنگنده‌های آمریکایی به شرق سوریه
جنگنده‌های ائتلاف آمریکا شهرک «هجین» در شرق شهر دیرالزور را بمباران کردند که در پی آن 26 غیر نظامی جان خود را از دست دادند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، جنگنده‌های ائتلاف شهرک «هجین» واقع در 110 کیلومتری شرق شهر دیرالزور را هدف حملات خود قرار دادند.

منابع محلی به سانا گفتند که جنگنده‌های آمریکایی منازل غیر نظامیان را به صورت گسترده بمباران کردند و در جریان آن دست کم 26 غیر نظامی جان خود را از دست دادند.

برخی از افراد کشته شده زنان و کودکان بودند و در جریان حملات مذکور دهها نفر نیز زخمی و خسارات زیادی به منازل ساکنان این منطقه وارد شد.

منابع محلی می‌گویند که به خاطر سختی بیرون کشیدن افراد زخمی از زیر آوارها و وضعیت نامساعد بسیاری از آنان، احتمالا بر تعداد افراد کشته افزوده خواهد شد.

به گفته این منابع، ائتلاف آمریکا «به بهانه حمله به تروریستهای داعش منازل غیر نظامیان را بمباران می‌کند... و تجاوز مستمر ائتلاف باعث آوارگی و مهاجرت [اجباری] صدها غیر نظامی شده است که به خاطر تخریب منازلشان، بی‌خانمان شده‌اند.

کشتار غیر نظامیان هجین تنها چهار روز پس از بمباران منطقه «السوق الجدید» در این شهرک توسط ائتلاف آمریکا صورت گرفت.

در جریان حملات اخیر آمریکا به هجین که با بمب‌های ممنوعه فسفری سفید انجام گرفت، شمار زیادی از غیر نظامیان مصدوم و برخی از مغازه‌ها و منازل نیز به آتش کشیده شد.

آمریکا به بهانه مبارزه با داعش، در خارج از چارچوب شورای امنیت ائتلاف غیر قانونی را رهبری می‌کند و غیر نظامیان سوری و زیر ساختهای این کشور را بمباران می‌کند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.