اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


قطع همکاری نظامی نروژ با عربستان

تاریخ انتشار: 1397/8/19-15:30
کد خبر: 57342
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
قطع همکاری نظامی نروژ با عربستان
مقامات نروژ اعلام کرده اند که همکاری نظامی خود با عربستان و تامین تسلیحاتی این کشور را قطع می نمایند.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، مقامات نروژ اعلام کرده اند که همکاری نظامی خود با عربستان و تامین تسلیحاتی این کشور را قطع می نمایند.

پایگاه خبری الجزیره قطر گزارش داده است که مقامات بلند پایه دولت نروژ اعلام کردند که این کشور تصمیم گرفته است که تامین تسلیحاتی عربستان سعودی را متوقف نماید. بر این اساس مقامات نروژی اعلام کرده اند که پس از بررسی های فراوان اطلاعات بدست آمده از عربستان سعودی و اوضاع انسانی بحرانی در یمن، دولت نروژ تصمیم گرفته است که تامین تسلیحاتی عربستان را متوقف نماید و تا روشن شدن اوضاع بحران یمن این شرایط ادامه پیدا خواهد کرد. نروژی ها اعلام کرده اند که قراردادهای تسلیحاتی که بین نروژ و عربستان سعودی در دست اجرا بوده است متوقف می شود و از این پس هم هیچ قرارداد تازه ای میان دو کشور صورت نخواهد گرفت. این اعلام انصراف دولت نروژ از تامین تسلیحات عربستان در حالی است که مقامات آلمانی هم در ماه گذشته اعلام کردند تا مشخص شدن پرونده قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد عربستانی به همکاری های تسلیحاتی خود با عربستان پایان می دهند و قراردادهای فروش تسلیحات به عربستان را ملغی اعلام می کنند. هم اکنون و پس از روشن شدن سرنوشت جمال خاشقچی و مرگ حتمی وی توسط سرویس اطلاعاتی عربستان، بسیاری از کشورهای جهان که از هم پیمانان نزدیک عربستان شمرده شده و تسلیحات سنگین و فراوان در اختیار این کشور قرار می دادند، توسط افکار عمومی جهانی زیر فشار بوده تا به تامین تسلیحاتی عربستان پایان دهند تا زمینه ای برای پایان بحران یمن فراهم شود. در این راستا برخی کشورها خود را از عربستان کنار کشیده و اعلام کرده اند به همکاری خود با عربستان پایان می دهند ولی همچنان برخی کشورها همچون فرانسه، انگلیس و آمریکا اصرار به ادامه همکاری با عربستان دارند.

انصراف نروژ و آلمان از ادامه همکاری تسلیحاتی با عربستان در حالی است که عربستان و هم پیمانان عرب این کشور همچون امارات همچنان به بمباران مردم مظلوم یمن ادامه می دهند و بزرگ ترین بحران انسانی معاصر را در این کشور فقیر عربی رقم زده اند.

لینک خبر:

https://www.yahoo.com/news/louis-farrakhan-iran-warns-trump-mideast-war-possible-110714069.html

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.