اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


خلف وعده آمریکا در بحران یمن

تاریخ انتشار: 1397/8/19-15:33
کد خبر: 57345
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد :
خلف وعده آمریکا در بحران یمن
آمریکا در وعده های خود برای پایان بحران یمن خلف وعده کرده و به دنبال تروریستی نامیدن انصار الله یمن می باشد .

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، آمریکا در وعده های خود برای پایان بحران یمن خلف وعده کرده و به دنبال تروریستی نامیدن انصار الله یمن می باشد .

 پایگاه خبری واشنگتن پست آمریکا گزارش داده است که مقامات آمریکایی به دنبال تروریستی نامیدن گروه انصار الله یمن و تشدید برخورد با این گروه یمنی می باشند. بر این اساس واشنگتن پست گزارش داده است که دولت ترامپ به دنبال آن است که گروه انصار الله یمن را به عنوان گروهی تروریستی معرفی سازد تا زمینه برخورد با این گروه در عرصه جهانی فراهم شود و فشار مضاعفی بر این گروه وارد شود تا این گروه شکست را پذیرفته و عرصه را در یمن ترک کند. این گزارش می افزاید که در صورتی که دولت ترامپ این تصمیم خود را اجرایی کند ، زمینه کمک رسانی به مردم بحران زده یمن بیش از پیش دشوار شده و حتی ناممکن می شود. زیرا کمک های غذایی و دارویی که به مردم یمن انجام می شود ، وارد مناطقی می شود که تحت کنترل انصار الله قرار دارد و بدین ترتیب، آمریکا بهانه لازم برای جلوگیری از این کمک ها را به دست می آورد و این بدان معناست که بحران یمن بیش از پیش دشوار تر شده و مردم این کشور در دشواری بسیار سخت تر از گذشته قرار می گیرند . این در حالی است که آمریکا و هم پیمانان این کشور همچون انگلیس و فرانسه طی هفته های گذشته و همزمان با افتضاح سیاسی قتل روزنامه نگار سعودی، بار ها اشاره کرده بودند که زمان پایان جنگ یمن فرا رسیده است .

این تصمیم های آمریکا بار دیگر بر این امر اشاره دارد که سردمداران آمریکا صرفا منافع استعماری خویش را در نظر دارند و هیچ محاسبه ای برای جان انسان های بی گناه انجام نمی دهند .

لینک خبر:

https://www.washingtonpost.com/world/national-security/trump-administration-could-name-houthi-rebels-a-terrorist-group/2018/11/08/4d007bf4-e35b-11e8-b759-3d88a5ce9e19_story.html?utm_term=.21c937e8105c

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.