اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


بزرگترین درد زندگی انسان"گناه"است

تاریخ انتشار: 1397/8/19-22:37
کد خبر: 57347
Print
Rss Services


خطیب جمعه روانسر:
بزرگترین درد زندگی انسان"گناه"است
ماموستا محمود محمدی گفت: انسان دردهای زیادی در زندگی دارد اما بزرگترین آنها درد ناشی از گناه است و درمان آن هم در پشیمانی و عدم اصرار بر تکرار است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، ماموستا ملا محمد محمودی در غیاب حاج ماموستاغفوری نمازجمعه این هفته روانسر 18 آبان 97 که با حضور باشکوه مردم مسلمان در مسجد جامع این شهر برگزار شد را اقامه کرد و به بحث گناهان صغیره وکبیره اشاره کرد و افزود: گناهان کبیره گناه هانی هستند که تنها با وبه واستغفار قابل بخشش هستند. که با استناد به گفته ابوطالب مکی که یکی از علماء برجسته اسلام است گناهان کبیره 16 گناه هستند که باید انسان مسلمان از آن برحذر باشد .

خطیب جمعه روانسر گفت: انسان دردهای زیادی در زندگی دارد اما بزرگترین آنها درد ناشی از گناه است و درمان آن هم در پشیمانی و عدم اصرار بر تکرار است.

ماموستا محمودی به نقل از زبان ماموستاغفوری امام جمعه روانسر و با گلایه از مسئولین و درخواست از آنها بالاخص نماینده مجلس خواستار حل مشکلات شهرستان روانسر شدند و افزود: در مورد خبری که در محافل عمومی و کانال های تلگرامی منتشر شد مبنی بر اجرای قانون نوار مرزی برای فرهنگیان شاغل در شهرستان های اورامانات و ادارات آموزش و پرورش شهرستان پاوه و جوانرود اعلام کردند حکم افزایش نوار مرزی برای فرهنگیان این شهرستان ها صادر شده که موجبات خوشحالی و صدور پیام تقدیر وتشکر از سوی معلمان پاوه وجوانرود شد.

ماموستا محمودی در خطاب به آقای شهاب نادری بعنوان نماینده اورامانات عنوان کرد: نماینده مجلس موظف است پیگیری صدور احکام جدید و اجرای قانون نوار مرزی برای فرهنگیان و کارمندان شاغل در شهرستان روانسر شوند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه با توجه به این که در نگارش ارسالی از سوی اداره کل وزارت آموزش و پرورش نام روانسر در فایل اعلامی نیست و فرهنگیان شاغل در شهرستان روانسر از دریافت فوق العاده حق مرزی محروم شدند.

وی افزود: لذا با توجه به اینکه اورامانات شامل شهرهای روانسر،  ٫جوانرود،  پاوه، ثلاث باباجانی و بخش های نوسود، باینگان، شاهو، ازگله و کلاشی است چرا فقط شهرستان روانسر از این حق محروم است و تاسف آورتر این که تصویر نامه نماینده خطاب به معاون امور مجلس وزیر آموزش و پرورش اسم جوانرود ذکر شده ودر ادامه غیره آمده که باید رمز گشایی شود غیره کدام شهرستان و بخش است و روانسر در حوزه انتخابیه آقای نادری هست که پیگیر امور این شهرستان باشند.

ماموستا محمودی با اشاره به در پیش بودن میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی "ص" و برگزاری مراسم مولود در شهرستان افزود: افرادی که دواطلب هستند که در این امر مهم سهمی داشته باشند با دفتر امام جمعه شهرستان هماهنگی کنند تا مراسمی باشکوه در مسجد جامع برگزار شود.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.