اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


ناسپاسی مانع از معرفت الله است

تاریخ انتشار: 1397/8/19-23:20
کد خبر: 57349
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت شهر تاریخی سیراف؛
ناسپاسی مانع از معرفت الله است
شیخ حسین افروز گفت: شکر نعمت نخستین انگیزه شناخت پروردگار است زیرا تشکر و سپاسگزاری از بخشنده نعمت، یک امر وجدانی است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز، امام‌جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته عواقب کفران نعمت را مورداشاره قرار داد و گفت: ناسپاسی و کفران نعمت آثار سوء و گسترده‌ای ازنظر معنوی و مادی در زندگی انسان‌ها دارد.
وی افزود: ناسپاسی از نعمات خداوند سبب می‌شود که انسان از معرفت الله تبارک‌وتعالی دور بماند و این بزرگ‌ترین خسران و زیان است.
وی بابیان اینکه دانشمندان و بزرگان دین و علم در مورد انگیزه معرفت الله به سراغ این مسئله رفته‌اند اظهار کرد: شکر نعمت نخستین انگیزه شناخت پروردگار است زیرا تشکر و سپاسگزاری از بخشنده نعمت یک امر وجدانی است.
خطیب جمعه تصریح کرد: انسان هنگامی‌که خود را غرق در نعمت می‌بیند این‌همه نعمت در درون و برون وجود دارد و این‌ها هیچکدام از وجود خود او نیست و همین امر راه خداشناسی را برای او هموار می‌سازد.
وی با اشاره به عاقبت انسان‌های ناسپاس اظهار کرد: اما ناسپاسان نه اعتنایی به نعمت دارند و نه بخشنده نعمت، لذا از معرفت الله نیز محروم می‌شوند: «قال الله تعالی لئن شکرتم لازیدنکم و لئن کفرتم ان عذابی لشدید».

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.