اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


مهمترین دستاورد و ثمره انقلاب اسلامی، احیاء و بازیابی هویت اسلامی/ تمدن نوین اسلامی، تمدن غرب را به چالش کشیده است/ دشمنان با ایجاد تفرقه و اختلاف به دنبال جلوگیری از تحقق تمدن اسلامی هستند

تاریخ انتشار: 1397/9/3
کد خبر: 57721
Print
Rss Services


دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور:
مهمترین دستاورد و ثمره انقلاب اسلامی، احیاء و بازیابی هویت اسلامی/ تمدن نوین اسلامی، تمدن غرب را به چالش کشیده است/ دشمنان با ایجاد تفرقه و اختلاف به دنبال جلوگیری از تحقق تمدن اسلامی هستند
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: انقلاب اسلامی گذشته، حال و آینده امت اسلامی را به خوبی مشخص کرده است و دستاورد این انقلاب، احیای هویت اسلامی تحت عنوان تمدن نوین اسلامی است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، حجت الاسلام کاظم لطفیان دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی و دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشوردر نشست رسانه ای تبیین دستاوردهای 40 ساله نظام جمهوری اسلامی در مناطق قومی اظهارداشت: انقلاب اسلامی گذشته، حال و آینده امت اسلامی را به خوبی مشخص کرده است و دستاورد این انقلاب، احیای هویت اسلامی تحت عنوان تمدن نوین اسلامی است.

وی اضافه کرد: مهمترین دستاورد و ثمره انقلاب اسلامی، احیاء و بازیابی هویت اسلامی است که توانست اندیشه غرب را به چالش بکشد، به طوری که ریچارد رورتی از اندیشمندان غربی می گوید که تمدن آمریکا و پتانسیل آن به پایان رسیده است و مسلمانان ما را تحقیر کرده اند و به انسانی دیگر مبدل کرده اند و اندیشمند دیگری می گوید که انقلاب اسلامی منابع اقتصادی و سیاسی ما را تهدید نکرد بلکه شخصیت و نظریات ما را شکست داد.

لطفیان با بیان اینکه خداباوری، حق باوری، عدالت گستری، آزادی، امنیت، وحدت، ایثار و مقاومت از دستاوردهای تمدن نوین اسلامی است، تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری تمدن فضایی است که انسان در آن از لحاظ مادی و معنوی امکان رشد داشته باشد تا به اهداف غایی خداوند دست یابد و این مهم در پرتو علم، اخلاق و اندیشه محقق می شود.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی افزود: تمدن نوین اسلامی که ایران در حال ایجاد آن است، رقیب اصلی تمدن غربی است و انقلاب تاکنون دو مرحله از آن یعنی نهضت اسلامی و جمهوری اسلامی را محقق کرده است و در مرحله سوم آن یعنی ایجاد تمدن اسلامی در حال تلاش است.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای جلوگیری از تحقق این تمدن نوین اسلامی در تلاش برای ایجاد اختلاف و تفرقه است، گفت: رایس وزیر خارجه آمریکا می گوید که بوش نخواست بفهمد که سیاست از مذهب جدا نیست و نخواست بفهمد  که تنها راه شکست ایران ایجاد جنگ های مذهبی در این کشور است و در نهایت نخواست بپذیرد که با این جنگ ها می توان بنیان های سیاسی ایران را به چالش کشید.

لطفیان ادامه داد: کلینتون دیگر وزیر خارجه زن آمریکا نیز در فضل 18 کتاب خود پیرامون جمهوری اسلامی می گوید، زمانی که برخی از مردم ایران در سالهای گذشته در خیابان های این کشور در حال مبارزه بودند، ای کاش صدای خود را بر سر این کشور بالا می بردیم و از این فرصت استفاده می کردیم اما نکردیم و تنها میلیاردها دلار صرف کردیم تا میلیاردها نفر را در جهان در پی این اتفاقات آموزش دموکراسیِ  دهیم.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی افزود: براساس نظر کارشناسان غربی ما دو نوع اسلام در جهان داریم یک اسلام خوب که تنها به دنبال عبادات فردی است و دیگری اسلام بد که به دنبال تمدن اسلامی و به چالش کشیدن تمدن غربی است که این نوع اسلام در هرجای جهان که پرچم عدات خواهی برافراشته شود، از آن حمایت می کند.

وی ادامه داد: اسلام آیینی فراگیر است که فراگیری آن نیز به شیعه و سنی ارتباطی ندارد بلکه اسلام جامعه بشری را به سمت اسلام ناب محمدی فرامی خواند و به وسیله این نگرش نیز تمدن غرب را به چالش می کشد.

لطیفیان افزود: اسلام بیش از هزار سال است که با تمدن غربی رقابت می کند لذا در این رقابت غربی ها در تلاش هستند تا مردم را به سمت اسلام خوب دعوت کنند و در این جهت به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه افکنی هستند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: امت اسلامی باید بداند که هرمسلمانی از دروازه شهادتین وارد دین اسلام می شود لذا جان، مال و ناموس آنها محترم است و هیچ کس حق دست اندازی به آن را ندارد لذا پدیده های شومی مانند تکفیری ها عملشان مورد قبول ما نیست، همچنین امت اسلامی هویت مشترک همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی است لذا همکان باید به سمت آن حرکت کنیم.

وی ادامه داد: آینده و سرنوشت امت اسلامی اعم از شیعه و سنی یکی است لذا هر حرکتی که به تفرقه افکنی منجر شود، مورد قبول نیست.

لطیفیان در پایان سخنان خود با اشاره به فعالیت های شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور خاطرنشان کرد: این شورا تنها شان خدمت رسانی برای علما، طلاب و اساتید اهل سنت دارد و دارای شان دیگری نیست و این مجموعه مانند مرکز مدیریت حوزه های علمیه برای شیعیان ایران است تا انسجام فعالیت ها را در این بخش ایجاد کند.

 

-(3 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.