اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


همایش وحدت و بصیرت در سنقر کلیایی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/9/3
کد خبر: 57732
Print
Rss Services


همایش وحدت و بصیرت در سنقر کلیایی برگزار شد
به مناسبت هفته وحدت وبسیج، همایش وحدت و بصیرت با حضور نماینده ولی فقیه و امامان جمعه اهل سنت کرمانشاه در شهر سنقر کلیایی برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، به مناسبت هفته وحدت و بسیج،همایش بزرگ وحدت و بصیرت با حضور نماینده ولی فقیه و امامان جمعه اهل سنت کرمانشاه در شهر سنقر کلیایی برگزار شد.در این همایش حضرت آیت الله "مصطفی علما"نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت:  شیعه و سنی همه مسلمان و زیر سایه قرآن و رسول الله (ص) هستیم و همه باید برای اعتلای اسلام و عظمت امت اسلامی بکوشیم.

وی افزود: امام خمینی (ره) از همان ابتدای آغاز انقلاب بر مسئله وحدت و یکپارچگی کشور و امت اسلامی تاکید داشتند و از هرگونه اختلاف میان مسلمانان بیزاری می جستند و امروز نیز مقام معظم رهبری هرگونه اختلاف افکنی را حرام می دانند.

وی گفت:  اتحاد مسلمانان و مقاومت در مقابل استکبار جهانی روز به روز خود را بیشتر  نمایان می کند و قدرتمند تر می شود و  می توان به جنگ 40 ساعته چند روز گذشته نوار غزه با اسراییل را نام برد که اسراییلی را که چند دهه قبل 6 روزه چند کشور بزرگ  اسلامی را به زانو در آورده بود وادار به تسلیم کند.

همچنین امام جمعه اهل سنت کرمانشاه بیان داشت: امروز وحدت و یکپارچگی در مقابل دسیسه های  دشمنان بسیار واجب است چرا که دشمن همه جانبه به مقابله با اسلام آمده است.

ماموستا ملا محمد محمدی افزود: یکی از بزرگترین جبهه های بزرگ دشمن علیه ما بحث تبلیغاتی و رسانه های دشمنان است که نیازمند هوشیاری مردم و روحانیون است که بتوانیم به درستی با آنها مقابله کنیم.

همچنین امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: ما مسلمانان هیچ اختلاف و جنگی با یکدیگر نداریم هرچه که می بینیم دسیه ها و نیرنگ های آمریکا و صهیونیست جهانی است .

ماموستا ملا احمد شیخی افزود: داعش ، النصره و همه گروهای ترویستی منطقه گرچه لباس اسلام بر تن دارند اما ما بخوبی می دانیم که انها سرباز آمریکا هستند و مسلمان نیستند.

وی گفت: ما مسلمانان برخلاف مسیحیان که در شاخه های مذهبی خود در اصول با یکدیگر اختلافات گسترده ای دارند و آن را پنهان می کنند در اصول خود هیچ اختلافی با هم نداریم و آنچه بحث است بر سر فروعات و احکام است.

وی افزود: ما باید هوشیار باشیم که از این فاصله های کوتاه بین ما دشمنان از کاه کوه نسازند و ما را گمراه نکنند و یادمان باشد که دشمن اصلی همه مسلمانان جهان آمریکا و صهیونیست است.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.