اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


استعمار نو، فکرها را نشانه گرفته است

تاریخ انتشار: 1397/9/5
کد خبر: 57787
Print
Rss Services


عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در سی‌امین همایش بزرگ وحدت کرمانشاه:
استعمار نو، فکرها را نشانه گرفته است
حاج ماموستا دکتر قادری در سی‌امین همایش بزرگ وحدت کرمانشاه؛ به استعمار قدیم و جدید اشاره کرد و گفت: قرن بیستم میلادی قرن استعمار قدیم بود که هدف آن استعمار اراضی و اسیر کردن انسان‌ها بود؛ اما در قرن ۲۱، استعمار نو فکرها را نشانه گرفته و معتقد است وقتی فکرها را تسخیر کرد، می تواند انسان‌ها را به خدمت خود درآورد و آنگاه ملت‌ها، نوکر بیگانگان خواهند شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری روز پنجشنبه در سی‌امین همایش بزرگ وحدت که در کرمانشاه برگزار گردید حول محورهای «1-تهدیدها علیه وحدت مسلمانان 2-آمریکا و غرب از ما چه می‌خواهند؟ 3-وظیفۀ علما، روحانیون، مسئولین و مردم شریف ایران در این مقطع زمانی» به ایراد سخن پرداخت.

وی در بخش اول سخنان خود به عمر 40 ساله انقلاب اسلامی و اقتدار آن اشاره کرد و گفت: در سورۀ احقاف خداوند متعال می‌فرماید: انسان به عمر 40 سالگی که رسید باید خداوند را شکر کند؛ زیرا به بلوغ و رشد جسمی، فکری، سیاسی و اجتماعی رسیده است؛ حمداًلله 40 سال هم از عمر انقلاب گذشت و ما به بلوغ سیاسی و اجتماعی و غیره رسیده‌ایم و شاکر خداوند هستیم که داریم 40 سالگی انقلاب اسلامی را سپری می کنیم.

امام‌جمعه پاوه با اشاره به تهدیدها و تحریم‌های جدید آمریکا خاطرنشان کرد: این تهدیدات اخیر آمریکا برای هیچ ایرانی تازگی ندارد؛ در 40 سال گذشته همه ملت ایران بخصوص مردم شریف کرمانشاه و خاصتاً ما مرزنشینان اورامانات شاهد جنگ، ترور، محاصره، تهدید، تحریک‌ها و لشکرکشی‌های عدیده بوده‌ایم.

ماموستا دکتر قادری نقض برجام را ظلمی آشکار در حق مردم ایران توصیف کرد و گفت: آشکارترین ظلمی که در تاریخ بی‌سابقه است همین نه گفتن تاجر بزرگ آمریکا –ترامپ- به‌تمامی کشورهاست که از برجام خارج و در روز 14 آبان تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه دولت و ملت ایران وضع نمود.

وی ایستادگی مسئولان محترم نظام را در مقابل تهدیدها ستودنی دانست و گفت: دنیا بداند ما آل سعود نیستیم که مانند اسباب‌بازی با ما بازی و روزی چاقمان کنند و روزی دیگر لاغر؛ افغانستان، عراق، یمن و سوریه برای ما درس و عبرت اند، اگر بیش از این‌ها هم مشکلات داشته باشیم هر گز اجازه نخواهیم داد نظم مملکت ما به هم بخورد و آمریکا و آمریکا فکران به ما بخندند.

امام‌جمعۀ پاوه افزود: آمریکا در برافروختن آتش و فتنه در دنیا ید بیضایی دارد اما در خاموش کردن آتش، همچنان که در کالیفرنیا عاجز مانده است، در دنیا هم عاجز است.

وی ایستادگی ملت ایران را رمز پیروزی در مقابله با تهدیدات امریکا عنوان کرد و گفت: مردم ایران به یاری حق ایستاده و ذلت نمی پذیرد؛ این ملت 1400 سال است شعار هیهات منا الذله را در اعتقادات خود ثبت کرده و هر گز تسلیم بیگانه نخواهد شد.

ماموستا دکتر قادری در بخش دوم سخنان خود به استعمار قدیم و جدید اشاره کرد و گفت: قرن بیستم میلادی قرن استعمار قدیم بود که هدف آن استعمار اراضی و اسیر کردن انسان‌ها بود؛ اما در قرن 21، استعمار نو فکرها را نشانه گرفته و معتقد است وقتی فکرها را تسخیر کرد، می تواند انسان‌ها را به خدمت خود درآورد و آنگاه ملت‌ها، نوکر بیگانگان خواهند شد.

امام‌جمعه پاوه در ادامه به 7 مورد از برنامۀ استعمار جدید در راستای تسخیر فکرها اشاره کرد و گفت: مبارزۀ مستمر با آداب و سنن دینی و ملی، ترویج فرهنگ و آداب مدنظر سلطه گران، ترور شخصیت‌های ذی‌نفوذ دینی و سیاسی و اجتماعی، تزریق فرهنگ و آداب استعمار نو از قبیل ابتذال و پوشش‌های غربی، تضعیف و شکستن حریم خانواده، ایجاد تفرقۀ مذهبی و ملی و کشاندن افراد به‌سوی پوچ‌گرایی و خلق افراد چند چهره و ریاکار و فاقد غیرت مذهبی و ملی و سپردن کارها در آینده به این‌گونه افراد؛ اینها هفت برنامه استعمار جدید هستند که می‌خواهد آن‌ها را در میان ملت‌ها رواج تا فکرشان را تسخیر و از آنها به نفع خود سود ببرد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه با بیان اینکه ما به‌صورت آشکار بخصوص در مناطق مرزی و منطقۀ کردنشین ترویج و تبلیغ این اهداف را می‌بینیم افزود: دارند بچه‌های مستعد ما را به مسیرهای غلط می‌کشانند و نوع پوشش و لباس ملی و محلی آنها را تغییر می‌دهند.

وی افزود: ما باید هشیار باشیم تا به نام تقویت فرهنگ و لباس و شادی، فریب طراحان مأمور بیگانه را نخوریم؛ در این خصوص صائب تبریزی شاعر بیدار، ابیاتی دارد و می گوید:

زتعظیم و تواضعهای خصم ایمن مشو صائب... که سرخـم کردن صیاد آفت هاست مرغان را

 

چون شود دشمن ملایم احتیاط از کف مده  ...  مکـــــرها در پـــــرده دارد آب زیــر کاه را

ماموستا دکتر قادری در بخش سوم و آخر سخنرانی خود، وحدت شیعه و سنی در استان کرمانشاه را دارای قدمتی هزارساله دانستند و گفتند: ما مسلمانان ایران اعم از شیعه و سنی بخصوص در استان کرمانشاه هزار و اندی سال  است در کنار هم زندگی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم در طول 4 دهه، علی‌رغم تهدیدات، توطئه‌ها و تحریکات عدیده، قولاً و عملاً در جبهه‌ها با خون خود وحدت و اتحاد را امضا کرده و در کنار هم بوده‌ایم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه به فتوای مقام معظم رهبری در تاریخ 9/7/89 در خصوص احترام به رموز اهل سنت اشاره کردند و گفتند: در این تاریخ شبکه الجزیره قطر اعلام کرد رهبر ایران طی فتوایی، بی‌ادبی و سب و یا هر نوع کلمات ناپسند نسبت به بعضی از همسران رسول خدا (ص) و رموز اهل سنت را حرام دانستند. ظاهراً این فتوا تنها یک سخن فقهی نبود بلکه به نظر عقلا و متدینین اهل سنت این فتوا بالاتر از فتوای شیخ شلتوت بود که یک قرن پیش گفته بود شیعیان برادر ما و مذهب و فقهشان مورد تأیید ماست و همچنان که در آن زمان گروهی در مصر بر شیخ شلتوت تاختند که چرا چنین فتوا داده‌اید گروهی هم در ایران با مقام معظم رهبری خوب برخورد نکردند و رسانه‌های وابسته به مخالفان نظام جبهه گرفتند.

امام‌جمعه پاوه دیدگاه خشونت و تکفیر را دیدگاهی غیر عقلایی دانست و گفت: این دیدگاه هم در بین اهل تشیع و هم در بین اهل سنت رواج دارد؛ بعضی از آقایان اهل تشیع تأمین نان خود را در سب و لعن اصحاب پیامبر و تحقیر اهل سنت می‌دانند و در بین اهل سنت نیز جمعی، شیعه را مسلمان ندانسته و هر کس با شیعه همکاری کند را کافر می‌خوانند.

وی به انفجار سه‌شنبه گذشته در مراسم میلاد پیامبر اسلام در کابل اشاره کرد و گفت: روز سه‌شنبه گذشته جمعی از قاریان و علما و متدینین افغانی در کابل جمع شده بودند تا مراسم میلاد پیامبر اسلام را جشن بگیرند. یک عامل انتحاری که این جلسه را بدعت می‌دانست، خود را منفجر و جمعیت را به خاک و خون کشید و به نام اسلام 40 نفر از عالمان و قاریان و بزرگان را شهید و 80 نفر را زخمی کرد.

ماموستا دکتر قادری با بیان اینکه باید برای این طرز تفکر گریست، افزود: آیا صلوات فرستادن به پیامبر اسلام و بیان سیره ایشان و تفسیر قرآن ازنظر این افراد حرام است و طرفداران این فکر باید کشته شوند؟!؟

امام‌جمعه پاوه در ادامه به جنگ فرهنگی و اقتصادی دشمن علیه ملت ما اشاره کردند و گفتند: باکمال تأسف در طول شبانه‌روز میلیون‌ها جمله علیه ملت ایران و روحانیت و بزرگان دینی در فضای مجازی به دیارمان ارسال می‌شود. بر ما روحانیون و علمای دین تکلیف است در مقابل هجمه فرهنگی دشمنان بأیستیم و بر مسئولین نیز تکلیف است در جهت تأمین زندگی روزمره مردم بکوشند.

وی امنیت و اقتصاد را دو موضوع اصولی و اساسی در دولت داری دانسته و در این خصوص به امنیت مراسم اربعین امسال اشاره کردند و گفتند: در مراسم اربعین امسال و ایام محرم میلیون‌ها ایرانی در صحرا و دشت و کوچه و خیابان متفرق بودند اما گلوله‌ای شلیک نشد و این نشان از امنیت است؛ لذا ما از نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی و سیاسی خود سپاسگزاریم.

ماموستا دکتر قادری گفت: دشمن درصدد است با القای امنیت فرهنگی، امنیت فیزیکی ما را از بین ببرد و بچه‌های ما را ازنظر فکری به سمت داعش و احزاب سیاسی مخالف نظام و عصیان سوق دهد.

وی لزوم تجدید نظر مسئولان را در این برهه حساس مهم برشمرد و افزود: مردم از مسئولان دولت جناب آقای دکتر روحانی می‌خواهند کمتر حرف‌ بزنند و بیشتر عمل کنند؛ زیرا در این مقطع، مسئلۀ اقتصاد و رفاه مردم بسیار مهم است. امام علی می‌فرماید: ما رَسَتْ کلّ شیئٍ فَغَلبْتُهُ و ما رَسني الفقرُ فَغَلَبَني (با بسیاری از مسائل مبارزه کردم همواره موفق و سربلند بودم. با فقر و نداری مبارزه کردم موفق نشدم چون بیانش مشکل و تحملش سخت است)

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در پایان گفت: ما امروز جمع شده‌ایم تا اعلام کنیم در مقابل هجمه فرهنگی ایستاده‌ایم و خواهیم ایستاد و از مسئولین محترم نیز می‌خواهیم در مسئلۀ اقتصادی و توجه به معیشت مردم تلاش و از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.