اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


حفاظت از میراث پیامبر(ص) رسالت اصلی عالمان دینی است

تاریخ انتشار: 1397/9/5
کد خبر: 57792
Print
Rss Services


حجت الاسلام والمسلمین لطفیان در جمع مهمانان داخلی سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی:
حفاظت از میراث پیامبر(ص) رسالت اصلی عالمان دینی است
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: معرفت پیامبر(ص) نخستین وظیفه مسلمانان است و عالمان دینی رسالت شناساندن شخصیت با عظمت پیامبر را بر عهده دارند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، حجت الاسلام والمسلمین لطفیان، دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در در جمع مهمانان داخلی سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: خداوند مناسبات امت اسلامی و پیامبر اکرم صلی اله علیه وآله را تنظیم و ابلاغ فرموده است.

وی با اشاره به آیات قرآنی گفت: معرفت پیامبر(ص) نخستین وظیفه مسلمانان است و عالمان دینی رسالت شناساندن شخصیت با عظمت پیامبر را بر عهده دارند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اظهار داشت: معرفت ناقص باعث می شود عده ای چهره نورانی پیامبر(ص) را مخدوش نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان در ادامه گفت: بعد از معرفت، اطاعت از رسول خدا(ص) مهمترین  وظیفه امت اسلام است و عالمان و اندیشمندان، مسلمین را در مسیر اطاعت از خدا و رسول خدا(ص) قرار دهند.

وی اطاعت از خدا و رسول را زمینه ساز عزت و محبوبیت مسلمین دانست و گفت: اطاعت از خدا و رسول خدا مسلمین را در مدار جبهه حق قرار می دهد.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اجابت را سومین مأموریت ابلاغی خداوند متعال دانست و گفت: پیامبر(ص) برای احیای امت اسلامی آمده و اجابت ایشان یعنی کمک به احیای امت اسلامی.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان حراست از دستاورهای پیامبر اکرم را دیگر وظیفه مسلمین برشمرد و گفت: عالمان دینی حفاظت ازمیراث گرانبهای پیامبر(ص) را بر عهده دارند.

وی همچنین دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت را نهاد انقلابی در خدمت هموطنان اهل سنت دانست و گفت: تلاش ما در مجموعه آن است که حوزه های علمیه، طلاب و امامان جماعت در تراز تمدن و انقلاب اسلامی قرار بگیرند.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.