اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


در جریان همایش سراسری؛ 500 رییس عشیره عراق تحریم های آمریکا را محکوم کردند

تاریخ انتشار: 1397/9/13
کد خبر: 57974
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
در جریان همایش سراسری؛ 500 رییس عشیره عراق تحریم های آمریکا را محکوم کردند
بیش از 500 شیخ عشیره از سراسر عراق از شیعیان و اهل سنت این کشور روز دوشنبه در همایشی در بغداد، تحریم یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم کردند.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، شیوخ عشایر که از موصل در استان نینوا در شمال عراق گرفته تا بصره در جنوبی ترین نقطه این کشور، در این همایش یک روزه حضور یافته بودند، مخالفت خود را با محاصره اقتصادی و به گرسنگی کشیدن ملت ها توسط آمریکا اعلام کردند.

این همایش که در حمایت از دولت عادل عبدالمهدی نخست وزیر جدید برگزار شد، سران عشایر عراق همچنین بر حمایت از نیروهای نظامی و امنیتی به ویژه تشکیلات مردمی (الحشد الشعبی) در برابر تلاش های آمریکا برای تخریب این نیروی ضد تروریستی تاکید کردند.

أنها از دولت جدید عراق به رهبری عادل عبدالمهدی خواستند که برآورده کردن مطالبات مردمی را از جمله در زمینه مشکل بیکاری و بهبود وضعیت معیشتی و رفاه عمومی در دستور کار خود قرار دهد.

یکی از سران عشایر برگزار کننده همایش در گفتگو با ایرنا خاطرنشان کرد که شرکت کنندگان با تحریم های آمریکا مخالفند و این موضوع را در اجلاس امروز مورد تاکید قرار دادند.

شیخ حیدر ساجت از سران عشایر استان ذیقار در جنوب عراق افزود که سران عشایر حاضر در این همایش با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ملت مسلمان و همسایه ایران مخالفند و آن را سیاست به گرسنگی کشاندن ملت ها توسط آمریکا می دانند.

وی اضافه کرد که شرکت کنندگان در این همایش که در بین آنها نمایندگانی از پارلمان عراق نیز حضور دارند، همچنین بر حمایت کامل خود از دولت عادل عبدالمهدی تاکید کرده و فراکسیون های پارلمان عراق را به تسریع در تکمیل کابینه ناتمام عبدالمهدی فراخواندند.

در بیانیه پایانی همایش سراسری سران عشایر عراق، همچنین با اشاره به تجربه شکست داعش به یمن وحدت مردم و فداکاری نیروهای نظامی و الحشد الشعبی عراق، تاکید شده است که اکنون عراق به درجه ای از قدرتمندی رسیده است که دیگری احدی جرات تهدید آن را ندارد.

سران عشایر عراق ضمن حمایت کامل از دولت عبدالمهدی، از وزارت امور خارجه خواستند که سیاست خارجی این کشور را در مسیر توجه لازم به منافع ملت های عرب و مسلمان از طریق روابط مشترک و ارزش های انسانی و مخالفت با سیاست محاصره اقتصادی و تحقیر ملت ها پیش ببرد.

در بیانیه همچنین با اشاره به ضرورت عمل به توصیه های مرجعیت عالی عراق مبنی بر توجه به مطالبات و نیازهای اساسی مردم عراق، بر وحدت، یکپارچگی و همزیستی مسالمت آمیز و برادرانه بین بافت ها و طیف های مختلف جامعه عراق تاکید شده است.

کابینه عادل عبدالمهدی از 22 وزیر تشکیل شده که تاکنون 14 وزیر از پارلمان رای اعتماد گرفته و قرار است که 8 وزیر باقی مانده فردا سه شنبه برای گرفتن رای اعتماد به پارلمان معرفی شوند.

 

-(3 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.