اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


دنیای اسلام به مصیبت های بزرگی گرفتار شده است

تاریخ انتشار: 1397/9/16
کد خبر: 58001
Print
Rss Services


عضوشورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
دنیای اسلام به مصیبت های بزرگی گرفتار شده است
عضوشورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: مصیبت های بزرگی دنیای اسلام را فرا گرفته و همه شاهدیم در کشورهایی مانند افغانستان، عراق، سوریه و یمن سال‌های سال است خون مسلمانان به ناحق ریخته می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، ماموستا دکتر مُلا قادر قادری روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت ماه ربیع الاول و میلاد پیامبر (ص) که در مسجد روستای قوری قلعه شهرستان روانسر برگزار شد، افزود: بزرگترین مصیبت این است که مسلمان به دست مسلمان کشته می‌شود و این همه کشتار نتیجه فتوای رهبران دینی گروه های تکفیری است که همه یکدیگر را کافر و مشرک می دانند.
وی ادامه داد: ایران اسلامی نیز در حال حاضر با دو جنگ اقتصادی و فرهنگی مواجه است.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ادامه اظهار داشت: امروزه تلفن همراه بزرگترین اسلحه است که به خانواده ها لطمه زده، فرزندان ما را هدف قرار داده و به حریم خانواده‌ها نیز تجاوز کرده است.
ماموستا دکتر قادری با بیان اینکه همه روزهای حیات پیامبر گرامی اسلام و به ویژه ولادت، بعثت و هجرت آن بزرگوار را مبارک می دانیم، اضافه کرد: همه مکلف هستیم از سیرت پیامبر(ص) بهره بگیریم و هرکس به عشق پیامبر زندگی کند در دنیا و آخرت دچار مشکل نخواهد شد.
وی گفت: پیامبر (ص) الگو و اسوه حسنه برای مسلمانان است و باید در مدرسه پیامبر درس بخوانیم تا هرچه بیشتر با سیرت آن بزرگوار آشنا شویم.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه بیان داشت: اگر می‌خواهیم از اختلافات در امان بمانیم باید دنبال رو سنت پیامبر (ص) و خلفای راشدین و اصحاب آن حضرت باشیم چرا که در هر جامعه ای که سنت رسول الله (ص) حاکم باشد امنیت، آرامش، سلامتی و اخلاق اسلامی در آن جامعه حاکم است.
وی با تاکید بر اینکه به لحاظ گردشگر پذیر بودن روستای قوری قلعه باید کارهای فرهنگی بیشتری صورت بگیرد یادآور شد: در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و زمانی که اورامانات نیز به امنیت نیاز داشت مردم روستای قوری قلعه ایثارگرانه به میدان آمدند و از هیچ تلاشی دریغ نکردند.
این مراسم با همت و همدلی مردم متدین و خیر روستای قوری قلعه برگزار شد.
روستای قوری با بیش از یک هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان روانسر است.
شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.