اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


امام‌جمعه اهل سنت گناوه حادثه تروریستی چابهار را محکوم کرد

تاریخ انتشار: 1397/9/17
کد خبر: 58011
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت گناوه؛
امام‌جمعه اهل سنت گناوه حادثه تروریستی چابهار را محکوم کرد
شیخ محمد فاروقی گفت: بسیاری از اعمال و کردار هستند علی‌رغم کوچک بودن نزد خداوند بسیار بزرگ و ارزشمند است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ محمد فاروقی، امام‌جمعه اهل سنت گناوه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: معمولاً ما فکر می‌کنیم برای به دست آوردن اجر و ثواب و یا رضایت خداوند باید کارهای سخت و بزرگی انجام دهیم، درحالی‌که این‌گونه نیست. خیلی از اعمال و کردار هستند علی‌رغم کوچک بودن نزد خداوند بسیار بزرگ و ارزشمند است و عمل کننده را وارد بهشت می‌کند و باعث نجات و فلاح انسان می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه اعمالی هستند که در عین کوچک بودن پاداش بزرگی دارند، متذکر شد: رسول‌الله (ص) می‌فرماید: «الا انبئکم بخیر اعمالکم و ازکاها عند ملیککم و ارفعها درجاتکم و خیر اعمالکم من انفاق الذهب و الورق و خیر من ان تلقوا عدوکم فتضربوا اعناقهم و یضربوا اعناقکم؟ قالوا بلی یا رسول الله؛ قال ذکر الله تعالی». می‌خواهید شما را به بهترین و پاک‌ترین و باارزش‌ترین اعمال نزد پروردگارتان مطلع سازم؟ اعمالی که منزلت شما را بالا می‌برد و از صدقه و احسان به‌وسیله طلا و نقره و درگیر شدن با دشمنان و زدن گردن آن‌ها و یا اینکه گردن شما زده شود توسط آن‌ها “شهید شدن” بهتر باشد؟ گفتند بله یا رسول‌الله. فرمود: ذکر خداوند.
وی با اشاره به روایات دیگری در این خصوص بیان کرد: مثال کسی که خداوند را ذکر می‌کند و کسی که ذکر نمی‌کند همچون انسان زنده و مرده است. ذکر کننده به آدم زنده تشبیه شده و کسانی که یاد خداوند نمی‌کنند مثال مردگان است. «مثل الذی یذکر و الذی لا یذکر ربه مثل الحی و المیت».
خطیب جمعه یادآور شد: خداوند در حدیث قدسی فرموده است: من به همراه ظن و گمان بنده‌ام نسبت به خودم هستم هرگاه مرا ذکر و یاد کند با او هستم، اگر مرا در نفس خود یاد کند او را در نفس خودم یاد می‌کنم، اگر مرا در حضور دیگران یاد کند او را در حضور دیگران یاد می‌کنم، اگر یک وجب به من نزدیک شود من یک ذراع به او نزدیک می‌شوم.
شیخ محمد فاروقی در ادامه سخنان فواید ذکر الله را برشمرد و گفت: ذکر و یاد خداوند شیطان را می‌راند و او را سرکوب می‌کند، سبب محبت خداوند و نزدیکی به او می‌گردد، خوشنودی خالق را به بنده و روی آوردن خدا به بنده را فراهم می‌کند.
وی افزود: یاد خداوند غم و غصه را از دل می‌زداید و به قلب صفا می‌دهد، قساوت و خشونت قلبی را نرم می‌کند و زبان را از مشغول شدن به گناهان دیگر مثل غیبت و تهمت و دروغ گفتن باز می‌دارد و سختی‌ها را آسان و مشکلات را مرتفع می‌سازد.
امام‌جمعه اهل سنت گناوه در پایان سخنان حمله تروریستی شهر چابهار را که منجر به شهادت چند تن از جوانان و مجروح شدن جمعی هم‌وطنان شد، ضمن تسلیت به خانواده های داغدار این عمل ناجوانمردانه را محکوم کرد.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.