اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


ایام تولد و بعثت رسول‌الله (ص) نماد وحدت بین مسلمین است

تاریخ انتشار: 1397/9/17
کد خبر: 58012
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت صفیه از توابع عسلویه؛
ایام تولد و بعثت رسول‌الله (ص) نماد وحدت بین مسلمین است
شیخ جابری امام‌جمعه اهل سنت صفیه از توابع شهرستان عسلویه با صدور پیامی در پاسخ به بعضی شبهه افکنی ها، جشن میلاد پیامبر اسلام را مایه وحدت دانست.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ جابری، امام‌جمعه اهل سنت صفیه از توابع شهرستان عسلویه با صدور پیامی در پاسخ به بعضی شبهه افکنی ها، جشن میلاد پیامبر اسلام را مایه وحدت دانست و گفت: امروزه امت اسلام بیش‌ازپیش به وحدت نیازمند است که این ماه را بهانه‌ای برای تجمع و اتحاد و رسول اکرم (ص) را مایه همبستگی و صفا و صمیمیت بین قلب‌ها قرار دهیم.
متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله والصلاه والسلام علی رسول الله الامین وعلی آله الطیبین الطاهرین وعلی اصحابه الاخیار اجمعین».


با حلول ماه مبارک ربیع‌الاول آنچه در ذهن‌ها بیشتر تداعی می‌کند تولد سرور کائنات حضرت محمد مصطفی (صلی‌الله علیه وآله وسلم) است. با حلول این ماه بهانه بیش‌ازپیش برای بیان سیرت نبی رحمت ایجاد می‌شود که امت اسلام این اتفاق بزرگ و نعمت بی‌کران الهی را بر خود احساس و لمس می‌کنند.
آیا شایسته نیست که این نعمت بزرگ را بر خود احساس کنیم و بین همدیگر یادآور شویم؟! درست است تبعیت نشانه محبت است اما یادآوری این نعمت الهی نیز نشانه محبت است که خداوند می‌فرماید: «وذکرهم بایام الله». آیا تولد پیامبر یک روز برتر برای امت اسلام نیست و نباید آن را یادآور شد؟؟! جشن و خوشحالی به این نعمت یکی از رموز یادآوری این نعمت الهی است.
خوشحال می‌شویم تا برای تبعیت بیشتر از این نبی رحمت خود را بار دیگر متعهد نماییم. علاوه براین امروزه امت اسلام بیش‌ازپیش به وحدت نیازمند است که این ماه را بهانه‌ای برای تجمع و اتحاد و رسول اکرم را مایه همبستگی و صفا و صمیمیت بین قلب‌ها قرار دهیم. همان‌گونه که دشمنان نمی‌گذارند این نعمت تولد و همچنین بعثت رسول‌الله (ص) نماد وحدت بین مسلمین قرار دهیم و از اینکه خوشحال شویم و جشن بگیریم برایشان بسیار گران تمام می‌شود که مبادا این خوشحالی و این احتفال مایه عزت و اقتدار امت اسلامی گردد.

 

جابری
امام جمعه اهل سنت صفیه

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.