اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


ناامنی و ناآرامی به نفع کسانی است که خواهان اختلاف و تفرقه در کشور هستند

تاریخ انتشار: 1397/9/17
کد خبر: 58013
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت بندو از توابع عسلویه؛
ناامنی و ناآرامی به نفع کسانی است که خواهان اختلاف و تفرقه در کشور هستند
شیخ جمعه عبداللهی گفت: هرگونه ناامنی و ناآرامی در كشور عزيزمان از سوی فرد و يا هر گروهی به نفع فرصت‌طلبانی است كه خواهان اختلاف و تفرقه در اين كشورند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ جمعه عبداللهی، امام‌جمعه اهل سنت بندو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پس از توصيه نمازگزاران به تقوای الهی گفت: از اعمال پسندیده و مهم گرامیداشت نماز و اقامه آن در وقت اول هر نماز است. اخلاق طيبه و حسن خلق، رفتار شايسته و تعامل با ديگران سفارش و تأکید دین است و نمازگزاران در اهتمام این خصائص کوتاهی نکنند.

وی افزود: وقتی انسان به خود و پيرامون خود دقيق نظر می‌كند، نعمت‌های زيادی را می‌بيند كه خداوند به او عنايت فرموده است؛ مخصوصاً نعمت فرزندان و دوست داشتن آن‌ها که وظیفه‌ داریم شکرگزار این نعمات باشیم و فرزندانمان را با تقوای الهی و احکام دینی آشنا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: از حقوق فرزندان این است که آن‌ها را به انجام فرایض دینی، صدقه، انفاق و به دوری از تفرقه و تنازع توصیه و از ارتکاب به رفتارهای ناشايست نهی کنیم.

خطیب جمعه فرزندان را نعمت و زينت دنيا دانست و متذکر شد: فرزندان محتاج الفت و رحمت و نیازمند راهنمايی‌ها و نصیحت‌های بزرگ‌ترها و پدر و مادر هستند. پيامبر به تعليم آن‌ها از سن هفت‌سالگی سفارش و تأکید کرده است.

وی خطاب به نمازگزاران گفت: با فرزندان و کودکان خود در امور مختلف مشورت کنید مشورت کردن باعث شکل‌گیری اعتمادبه‌نفس در موقعیت‌های مختلف زندگی می‌شود و به‌مرور فرزندانمان راه و روش فکر کردن و تصمیم‌گیری را می‌آموزند.

امام‌جمعه اهل سنت بندو در ادامه سخنان، حادثه تروریستی چابهار را محکوم کرد و گفت: حادثه صبح ديروز چاه‌بهار که منجر به شهادت دو تن از هم‌وطنان در مقر فرماندهی چاه‌بهار شد مایه تأسف و تألم است و ما این‌گونه حملات کور را به‌شدت نفی می‌كنيم.

وی تصریح کرد: ما آب‌وخاک كشور خود و ملت و مردم آن را دوست داريم و هرگونه حمله تروریستی و انتحاری را ناجوانمردانه می‌دانیم.

خطیب جمعه افزود: هرگونه ناامنی و ناآرامی در كشور عزيزمان از سوی فرد و يا هر گروهی به نفع فرصت‌طلبانی است كه خواهان اختلاف و تفرقه در اين كشورند. بنده اين حملات شيطان‌دوستانه و دشمن‌شادکن را محكوم می‌کنم. در پایان علو درجات برای شهدای اين ترور و صبر و شفای عاجل برای مجروحان این حادثه را از بارگاه الهی مسئلت دارم.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.