اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


دشمنان باورها و اعتقادات جوانان را مورد هدف قرار داده است/ قرآن کریم مردم را به وحدت و تقریب دعوت می کند

تاریخ انتشار: 1397/9/17
کد خبر: 58021
Print
Rss Services


رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان در نشست علمی با طلاب مدرسه علوم دینی نعمانی کتوک در شهرستان گمیشان:
دشمنان باورها و اعتقادات جوانان را مورد هدف قرار داده است/ قرآن کریم مردم را به وحدت و تقریب دعوت می کند
رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان در نشست علمی با طلاب مدرسه علوم دینی نعمانی کتوک در شهرستان گمیشان گفت: امروز دشمن با برنامه ریزی های فکری و عملی، باورها و اعتقادات جوانان و نوجوانان ما را مورد هدف قرار داده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان، حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در این نشست علمی با تاکید بر افزایش سطح علمی و آموزشی طلاب برای مقابله با هجمه های دشمنان گفت: امروز دشمنان چشم دیدن عظمت امت اسلامی را ندارند و این مهم بخاطر این است که امروز اقیانوسی از معرفت و شناخت دین اسلام را دینی جهانی کرده است.

وی با بیان اینکه، امروز پیروان امت اسلامی در جای جای دنیا زندگی می کنند، تصریح نمود: گسترش امت اسلامی نشانگر عظمت و عزت پیامبر (ص) می باشد که امروز در پنج قاره دنیا دین مبین اسلام گسترش پیدا کرده است.

رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان در ادامه سخنان خود، اسلام ستیزی را حربه جدید دشمنان برای مقابله با دین مبین اسلام یاد کرد و افزود: امروز دشمن با روی کار آوردن گروه های مختلف از داخل خود امت اسلامی، مسلمان را با برادر مسلمان خود درگیر نمودند تا چهره اسلام را چهره ای خشن معرفی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با تاکید براینکه، سرعت اطلاعات در جهان باندازه کف دست تبدیل شده است، تصریح نمود: دشمنان با بمباران سوالات و شبهات، اعتقادات و باورهای جامعه بویژه نوجوانان و جوانان ما را مورد هدف قرار داده است و این مهم نه فقط در یک منطقه یا کشور بلکه می تواند همه جهان اسلام را تهدید کند.

وی با اشاره به اینکه، دشمن با ایجاد اختلاف و تفرقه به دنبال منافع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود است تا به اهدف خود برسد، تصریح نمود: یکی از عوامل درگیری بین مذاهب عدم شناخت نسبت به دیگر مذاهب است.

رئیس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي گلستان و گيلان با تاکید بر اینکه امروز بحث شیعه و سنی نیست، تصریح نمود: امروز بحث دنیای اسلام است و باید با وحدت و برادری و تکیه بر مشترکات امت اسلامی، جلوی توطئه های و نیرنگ های دشمنان ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با اشاره به اینکه امروز رسالت طلاب و علما با گذشته خیلی تفاوت کرده است، گفت: امروز نیاز است طلاب سعی و تلاش خود را مضاعف کنند تا با آگاهی و شناخت بیشتر از مسائل و مباحث، بگونه ای عمل کنند تا جامعه مخاطب را هدایت و به شبهات آنها پاسخ بدهند.

وی با اشاره به اینکه طلاب باید خود را با شرایط روز تجهیز نمایند، تصریح کرد: دین اسلام دین جاوید و جهانی است و بخاطر همین مقام معظم رهبری تکلیف کرده است که هر طلبه حداقل یک یا دو زبان خارجی یاد بگیرد تا بتواند در همه جای دنیا مبلغ دین مبین اسلام باشد.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، از مسایل مهمی که قرآن کریم به آن تاکید فراوان دارد، بحث امت واحده است، افزود: خداوند متعال دین مبین اسلام را دین کامل و جامع برای بشریت تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه پیامبر خاتم برای هدایت و راهنمایی بشریت آمده است، گفت: پیامبر (ص) فقط به امت اسلام اختصاص ندارد بلکه متعلق برای همه بشریت است و مختص یک قوم یا یک مذهب نیست و برای هدایت بشریت آمده و دین او جهانی است.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.