اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


آرامش خانواده و سلامت جامعه در گرو توجه به امربه‌معروف و نهی از منکر است

تاریخ انتشار: 1397/9/17
کد خبر: 58024
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت شهر تاریخی سیراف؛
آرامش خانواده و سلامت جامعه در گرو توجه به امربه‌معروف و نهی از منکر است
شیخ حسین افروز: آموزش‌وپرورش، معلمان و مربیان در تربیت و پرورش و دمیدن روح دین‌داری و خداشناسی در ضمیر پاک کودکان و نونهالان باید احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و در عمل جدی‌تر و در گفتار اخلاص بورزند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز، امام‌جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به‌ ضرورت و فضیلت امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از آموزه‌های دین اسلام است و در قرآن و روایات و احادیث به آن تأکید و سفارش فراوانی شده است.
وی متذکر شد: یکی از عوامل ایجاد آرامش در خانواده و افزودن سلامت جامعه از بین بردن زمینه‌های فساد و گناه است.
خطیب جمعه این فریضه دینی را وظیفه ذاتی هر مسلمان دانست و گفت: وظیفه هر شخص باایمان است که نسبت به امربه‌معروف و نهی از منکر بی‌تفاوت نباشد. فرق بین مؤمن و منافق در توجه به امربه‌معروف و نهی از منکر است؛ در حقیقت دین مبین اسلام در همین دو جمله خلاصه می‌شود.
وی یادآور شد: التزام به این واجب از دین نشانه ایمان قوی و قلب پاک و روشن از نور خداست؛ در حقیقت اگر هر فردی به فکر خود و نزدیکان خود می‌شد و اهل و خانواده خود را به انجام وظایف دینی وامی‌داشتند همه امور جامعه اصلاح می‌شد.
شیخ حسین افروز خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم چنین تصور می‌کنند که در عصر ما نهی از منکر ناممکن و مشکل است درحالی‌که امروز از هر عصر دیگری با توجه به امکانات راحت‌تر و آسان‌تر است.
وی با اشاره به راه‌ها و عوامل گوناگون تشویق جامعه و افراد به سمت انجام اوامر و پرهیز از نواهی دین گفت: هر پدری تکلیف دارد اعضای خانواده خود را به معروف وادارد و از منکر بازدارد و این کاملاً ممکن و آسان‌ترین راه است.
امام‌جمعه اهل سنت سیراف اضافه کرد: آموزش‌وپرورش، معلمان و مربیان در تربیت و پرورش و دمیدن روح دین‌داری و خداشناسی در ضمیر پاک کودکان و نونهالان باید احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و در عمل جدی‌تر و در گفتار اخلاص بورزند.
وی در پایان سخنان اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر، هرگاه از روی دلسوزی و زبان شیرین، همراه با منطق و استدلال باشد قطعاً نتیجه مطلوب و صواب حاصل خواهد شد.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.