اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز جمعه، 3 اسفند 1397| 17 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


دشمنان اسلام همواره این نقشه را در سر می‌پرورانند که هویت دینی و اعتقادات راسخ مسلمانان را سست می کنند

تاریخ انتشار: 1397/9/17
کد خبر: 58039
Print
Rss Services


ماموستا شهبازی:
دشمنان اسلام همواره این نقشه را در سر می‌پرورانند که هویت دینی و اعتقادات راسخ مسلمانان را سست می کنند
امام جمعه موقت شهر روانسر گفت: دشمنان اسلام همواره این نقشه را در سر می‌پرورانند که هویت دینی و اعتقادات راسخ مسلمانان را سست می کنند و آیین‌ها و رسوم چندصدساله آنان را خدشه‌دار کنند لذا بر همه ما واجب است که در پاسداشت آیین‌ها و رسوم حسنه کوشا باشیم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، حاج ماموستا یحیی شهبازی، امام جمعه موقت در خطبه های نمازجمعه روانسر با اشاره به ماه ربیع‌الاول یا ماه مولود پیامبر رحمت(ص) افزودند : اینک که در آخرین جمعه از ماه ربیع الاول هستیم سرشار از سرور و شادی برای مسلمانان بوده و مراسمات ویژه‌ای در نقاط مختلف جهان از سوی پیروان این آیین برگزار شد و اورامانات و مناطق کردنشین ایران اسلامی با آداب و سنن ویژه خویش در این ایام شهره جهانیان شدند.

ماموستا شهبازی افزود: ماه مولود دارای جایگاه ویژه‌ای در بین ما بوده و مردمان این خطه از میهن اسلامی مان تمامی ایام این ماه مبارک را به جشن و سرور پرداخته و شاهد هستیم که بیشتر مساجد، خانقاها و تکایا و منازل این منطقه میزبان مولودی‌خوانان و اقشار مختلف مردم بودند.

خطیب جمعه روانسر در خصوص ماه مبارک ربیع‌الاول اظهار کرد: اینک عشق و ارادت به رسول‌الله(ص) باوری دینی و اعتقادی در بین منطقه ما بوده و این ارادت ویژه قلبی در آیین‌ها و سنن مردمان این دیار نمودی عینی پیدا کرده است.

وی افزود: در هیچ جای جهان اسلام نمی‌توان فضای سرور و شادی و آیین‌های ویژه‌ای به طول یک ماه را مشاهده کرد که در گرامیداشت یاد و نام رسول‌الله(ص) انجام شود و این افتخاری بزرگ برای همه ما است.

ماموستا شهبازی در بخشی دیگر از سخنان خود بر ضرورت آشناکردن کودکان و نوجوانان با آداب و سنن ویژه ماه مولود تأکید کرد و گفت: دشمنان اسلام همواره این نقشه را در سر می‌پرورانند که هویت دینی و اعتقادات راسخ مسلمانان را سست می کنند و آیین‌ها و رسوم چندصدساله آنان را خدشه‌دار کنند لذا بر همه ما واجب است که در پاسداشت آیین‌ها و رسوم حسنه کوشا باشیم.

وی خاطرنشان کرد: به جرأت می‌توان گفت مراسمات مولودی‌خوانی در ماه مبارک ربیع‌الاول جزو معدود مراسمات و آیین‌هایی است که دهها هزار نفر از اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در آن حضور پیدا می‌کنند و این مهم ظرفیتی بزرگ به شمار می‌آید که باید در کنار حفظ این ظرفیت به دنبال تقویت سایر ارزش‌های فرهنگی نیز باشیم.

ماموستا شهبازی در پایان به روز 16 آذر روز دانشجو اشاره کرد و گفت: از چهره دانشجویان این موضوع استنباط می‌شود که نیروهای توانمند و دارای انگیزه خوب برای خدمت به کشور هستند، بنابراین این گروه می‌توانند در آینده مایه افتخار کشور و آینده‌سازان ایران اسلامی باشند. لذا لازم است مسئولان به این قشر توجه بیشتری نموده و برای اشتغال آنان برنامه ریزی داشته باشند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.