اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


در استان الجوف صورت گرفت؛ عملیات پهپادی ارتش یمن علیه ائتلاف سعودی

تاریخ انتشار: 1397/10/5-14:21
کد خبر: 58352
Print
Rss Services


بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
در استان الجوف صورت گرفت؛ عملیات پهپادی ارتش یمن علیه ائتلاف سعودی
یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، شامگاه سه‌شنبه، تجمع نیروهای متجاوز به یمن را در استان «الجوف» هدف قرار داد.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، تجمع بزرگ شبه‌نظامیان همپیمان با ائتلاف سعودی را در یکی از پایگاه‌های نظامی در الجوف را هدف قرار داد. این عملیات در واکنش به تداوم و تشدید درگیری‌ها در این استان و سایر استانهای یمنی صورت گرفت.

به نوشته پایگاه خبری المسیره، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یگان پهپادی یمن، شامگاه سه شنبه 25 دسامبر، این نیروها را در پایگاه السویقا در منطقه الیتمه در الجوف هدف قرار داد. این نیروها در حال آماده شدن برای انجام عملیاتی جدید و تشدید درگیری‌ها در این استان به نفع ائتلاف سعودی بودند.

وی افزود: در این حمله، ده‌ها نفر از نیروهای مذکور کشته و زخمی شدند و موجی از ترس و وحشت در صفوف نیروهای متجاوز به وجود آمد.

دیروز یگان‌های پهپادی و توپخانه‌ای یمن نیز یک عملیات مشترک علیه نیروهای متجاوز در جبهه نهم در استان مأرب انجام دادند و طی آن شماری از نیروهای متجاوز از جمله چند فرمانده آنها، کشته و زخمی شدند.

این عملیات در حالی صورت می‌گیرد که آتش‌بس در استان الحدیده یمن همچنان برقرار است و با وجود نقض‌های متعدد صورت گرفته از سوی ائتلاف سعودی در سایه حضور تیم نظارت سازمان ملل در این استان،  ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، هنوز به آن پایبندند. اما ائتلاف سعودی که مدعی است، خواستار صلح در یمن است، سایر جبهه‌های درگیری در یمن را داغ نگه داشته است و به تشدید حملات در این جبهه‌ها روی آورده است.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.